Bruģis, senie koka namiņi, to iekšpagalmi ar kaķiem un baložiem Maskavas forštati padara daudz pievilcīgāku par dažu labu Rīgas bezpersonisko guļamrajonu.
Bruģis, senie koka namiņi, to iekšpagalmi ar kaķiem un baložiem Maskavas forštati padara daudz pievilcīgāku par dažu labu Rīgas bezpersonisko guļamrajonu.
Foto: Anda Krauze

“Cerēju, ka to nosauks par Lastādiju, bet galvenais, ka vairs nav okupācijas pēcgarša,” rīdzinieki priecājas, ka Maskavas forštati pārdēvē par Latgales apkaimi 0

“Turpinot okupāciju seku novēršanu, Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija pieņēma lēmumu Maskavas forštati pārdēvēt par Latgales apkaimi,” sociālo mediju platformā “X” raksta Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Jaunais apkaimes nosaukums – Latgales apkaime, izvēlēts, vērtējot vēsturiskos vietu nosaukumus šajā apkaimē. Jau pirmskara laikā, dokumentos, kas apzīmē šo vietu, tika lietots apzīmējums “statistikas rajons Latgale”. Pērn Latgales parks atguva tā vēsturisko nosaukumu, kas bija sastopams jau 1937. gada dokumentos, savukārt šogad lielākā iela šajā apkaimē ir pārdēvēta par Latgales ielu. Ņemot vērā šos faktus, Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija pieņēma lēmumu arī apkaimei piešķirt Latgales nosaukumu.

Paldies komisijā esošajiem speciālistiem par diskusiju ceļā pieņemto lēmumu. Rīgā vairs nebūs nosaukumu, kas cildina Maskavu. Arī Maskavas forštates kā nosaukuma vairs nav. Tā vietā ir Latgales apkaime, ar ko tiek dota priekšroka vēsturiskajam nosaukumam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Apkaimju nosaukumi nav piešķirti vai nostiprināti kādā no Rīgas domes lēmumiem. Tos gan pašvaldība, gan iedzīvotāji izmanto kā vēsturiski izveidojušos neoficiālus vietvārdus. Tas nozīmē, ka apkaimes pārdēvēšanai nav nepieciešams Rīgas domes sēdes lēmums. Savukārt, pamatojoties uz Pašvaldību likumu, kas stājās spēkā 2023. gada 1. janvārī, faktiski Rīgai atcelts pilsētas administratīvais iedalījums un nav vairs arī Latgales priekšpilsētas.

Par izmaiņām pašvaldība informēs gan Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru, kuras Vietvārdu datubāzē ir reģistrēts vietvārds “Maskavas forštate”, kā arī informācija tiks nomainīta arī citās vietnēs. Jauno apkaimes nosaukumu ikviens var sākt izmantot savā ikdienā.

Atzinību par apkaimes nosaukuma maiņu neslēpj arī citi “X” lietotāji.

SAISTĪTIE RAKSTI