Kultūra
Māksla

Dabas mākslas galerijā Cēsīs godina pasaku meistaru Kārli Skalbi0

Publicitātes foto

Mežā netālu no Cēsīm, dodoties uz cēsnieku iecienīto Rūcamavotu pēc ūdens vai izstaigājot Sarkano klinšu pastaigu taku, līdzās dabai var baudīt arī 11 lielformāta gleznas pasaku meistara Kārļa Skalbes darbu noskaņās, portālam LA.lv pastāstīja biedrības “Art Cēsis” vadītāja Inese Ciekure.

Viņa teic, – bijusi sajūta, ka Latvijas simtgades svētkos mazliet piemirsts viena no mums nozīmīgām kultūras personībām un arī sabiedriskiem darbiniekiem, rakstniekam Kārlim Skalbem, kuru 7. novembrī pieminēsim 140. dzimšanas dienā.

“Ar Kārļa Skalbes pasakām uzaugušas vairākas paaudzes, viņš bija viens no tiem, kas izsapņoja brīvu Latviju, viņa vārdi ierakstīti Brīvības piemineklī,” atgādina Inese Ciekure.

Tā nu saaicināti desmit mākslinieki, ar uzņēmuma “Latvijas Finieris” un “Caparol” palīdzību sagādāti pret Latvijas laikapstākļiem noturīgi materiāli, un tapušas 11 gleznas, kuras gleznojuši mākslinieki Ritums Ivanovs un dēli, Rasmus un Krišjānis, Jānis Blanks, Jānis Dukāts, Ansis Rozentāls, Dāvis Ozols, Reinis Liepa, Laima Bikše, Signe Vanadziņa un Zīle Ziemele.

“Šī ir cēsnieku ļoti iemīļota vieta, te dienu un nakti, ziemu un vasaru brauc uz Sarkano klinšu taku, uz Rūcamavotu,” par to, kāpēc brīvdabas galerijai izraudzīta tieši šī vieta, stāsta Inese Ciekure.

Vieta šķitusi tik piemērota lielformāta darbiem arī tādēļ, ka, ejot pa meža taku, nav iespējams nejust Kārļa Skalbes tēlu klātbūtni.

Sestdien, 7. septembrī, pasakaino sajūtu meža takās palīdzēs iedzīvināt arī aktieris Gundars Āboliņš, kurš izstaigās dabas galeriju kopā ar interesentiem, lasot fragmentus no Kārļa Skalbes pasakām.

Ideja radusies Toronto Universitātes salīdzinošās literatūras doktorantam Kasparam Reinim, kurš pirms tam ieguvis divus maģistra grādus Ūtrehtas universitātē – Salīdzinošajā literatūrā un programmā “Māksla un Sabiedrība”.

Šī biedrībai “Art Cēsis” ir jau otrā īstenotā dabas jeb meža galerija. Vairākus gadus mežā bija izstādītas mākslinieka Jāņa Dukāta gleznas, kurām nu pabalējušas krāsas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.