Sezonas noslēgums Dailes teātrī

FOTO. Dailes teātrī ar pašironisko koncertuzvedumu “Dailes sviests” un darbinieku sumināšanu noslēgusies teātra sezona 4

Dailes teātrī ar pašironisko koncertuzvedumu “Dailes sviests” un darbinieku sumināšanu svētdien, 16. jūnijā noslēgusies teātra sezona. Tuvojoties sezonas beigām tika veikta visu teātra štata darbinieku aptauja, kurā noskaidroja izrādi un cilvēkus, kas šajā sezonā bijuši īpaši izceļami. Par “Gada izrādi” balsojumā kļuvis igauņu režisoru Enes-Līsas Semperes un Tīta Ojaso iestudējums “Meistars un Margarita”, bet par “Gada aktrisi” – Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kas šajā sezonā redzama jauniestudējumos “Meistars un Margarita”, “Eiridīke”, “Leopoldštate”, “Wintera stāsts”, kā arī monoizrādē “Visas viņas”. Balsojumā “Gada aktieris” balvu ieguvis Arturs Krūzkops. Šajā sezonā uz Dailes teātra skatuves viņš bija redzams jauniestudējumos “Meistars un Margarita”, “Spīdolas nakts” un “Wintera stāsts”. Dailes teātra darbinieki šogad balsoja arī par “Gada simpātiju”, un šo balvu saņēma aktrise Madara Viļčuka. Par “Gada dailēnieti” kļuvis mākslinieks-noformētājs Edgars Kļaviņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Teātra vadības atzinību saņēma teātra biroja vadītāja Baiba Peredistija, kā arī Dailes dekorāciju darbnīcu kolēģi. Skatuves apkopējas, Rota Stiebriņa un Mina Jakovļeva, tika sveiktas ar īpaši dāsnām ovācijām. Viņu profesionālais un kvalitatīvais darbs uzteikts arī šī gada maijā “The Guardian” publikācijā, rakstot par britu režisora Džefa Džeimsa pieredzi, strādājot Dailes teātrī. Tāpat īpaši sumināti tika skatuves meistari.

Teātris turpina tradīciju un godina kolēģus, kas teātrī nostrādājuši vairāk nekā 30 gadu, uzņemot viņus īpašā “Zelta fondā”. Šogad “Zelta fondā” teātris uzņēma sieviešu kostīmu modelētāju Maiju Valheimu, kuru kolēģi sumināja ar sirsnīgām stāvovācijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

104.sezonas noslēguma svinības ar dažādiem muzikāliem pārsteigumiem turpinājās līdz rīta gaismai uz Lielās zāles skatuves, kas bija arī simboliskas atvadas no līdzšinējiem skatuves dēļiem. Jau šovasar ar teātra sadarbības partneru, kokapstrādes uzņēmuma “Stiga RM”, atbalstu vecā skatuves grīda tiks nomainīta uz jaunu.

"Dailes sviests"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.