Foto: SHUTTERSTOCK

Darba devējus var apsūdzēt diskriminācijā, ja tie nespēs veikt pielāgojumus darbiniecēm ar menopauzi 122

Uzņēmumus varēs iesūdzēt tiesā, ja tie nespēs veikt “saprātīgas pielāgojumus” darbiniecēm, kurām ir menopauze, ziņo “Independent”. Līdztiesību un cilvēktiesību komisija Lielbritānijā mudināja uzņēmumu vadītājus apsvērt, kā tādi faktori, kā istabas temperatūra un ventilācija, var ietekmēt sievietes menopauzes periodā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Darba devējiem būtu lietderīgi padomāt arī par atpūtas zonu vai klusu telpu, kā arī dzesēšanas sistēmu vai ventilatoru nodrošināšanu sievietēm, kuras piedzīvo karstuma viļņus.

Sievietēm varētu palīdzēt arī elastīgs darba laiks, tostarp iespēja strādāt no mājām. Savukārt darba sākuma un beigu laiku vajadzētu mainīt, ja sieviete  ir slikti gulējusi vai ir karsta diena.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja šādi pielāgojumi netiks veikti, uzņēmums var tikt apsūdzēts diskriminācijā, ja darbiniekam menopauzes simptomi.

Tiek lēsts, ka Lielbritānijā menopauzi piedzīvo 13 miljonus sieviešu, no kurām liela daļa piedzīvos novājinošus, dzīvi mainošus simptomus, tostarp sirdsklauves, karstuma viļņus, galvassāpes, trauksmi un depresiju.

Disciplināra sievietes sodīšana menopauzes dēļ, ar to saistītu darba kavējumu dēļ var būt nelikumīga diskriminācija, ja vien tā nav pamatota.

Pētījumi liecina, ka viena no 10 sievietēm, kas strādājušas menopauzes laikā, ir pametušas darbu simptomu dēļ.

Divas trešdaļas strādājošo sieviešu vecumā no 40 līdz 60 gadiem, kurām ir bijuši menopauzes simptomi, atzīst, ka viņām darba vietā ir bijusi galvenokārt negatīva pieredze šajā jautājumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.