Pasaulē
Baltija

Daudzdzīvokļu namā Tallinā paniku izraisa ziņa par pazudušu pitonu0

Foto-LETA/AFP

Kādā Tallinas daudzdzīvokļu namā pagājušajā nedēļā paniku izraisījusi ziņa, ka vienai no mājas iedzīvotājām pazudis dzīvoklī turēts pitons.

Par jaunas karaliskā pitona mātītes pazušanu tika paziņots Igaunijas galvaspilsētas pašvaldības policijai, bet kaimiņu satraukums rimās tikai pēc septiņām stundām, kad pati pitona saimniece savu mājas mīluli atrada paslēpušos zem gultas saritinātā paklājā.

Tomēr pārējie mājas iedzīvotāji lūdza policiju pārbaudīt, kādos apstākļos šai dzīvoklī tiek turēti dzīvnieki – divas čūskas un trīs suņi.

Izrādījās, ka pitons no saimnieces terārija pazudis, kad viņa pēc barošanas reizes nav pienācīgi aizvērusi durtiņas.

Kā izteicies Tallinas Ziemeļu rajona pašvaldības policijas galvenais inspektors Pāvels Boicovs, viņam radies iespaids, ka pitona īpašniece nav pilnībā aptvērusi incidenta nopietnību.

“Saimniece skaidro, ka tā esot neliela, tikko četrus mēnešus veca un metru gara čūska, pēc dabas klusa un mīlīga. Kad saimniece skatās televizoru, pitons mēdzot aptīties viņai ap roku un tā āda esot zīdaini maiga un nomierinoša,” viņš stāstījis.

“Runādama par pārējiem mājas iedzīvotājiem, viņa apgalvo, ka tā esot bijusi provokācija un atriebība par kaut kādiem pagātnes konfliktiem, un brīnās, kādēļ kaimiņi tādu sīkumu dēļ vispār traucējuši policiju.”

Boicovs konsultējies ar pieredzējušu čūsku pazinēju, kurš pastāstījis, ka karaliskie pitoni nemēdz peldēt, tādēļ nevar pa kanalizācijas caurulēm iekļūt, piemēram, kaimiņu dzīvokļa tualetes podā, toties pastāv iespēja, ka pitons var pārvietoties pa ventilācijas šahtām un tādā gadījumā kaimiņu bažas jau izrādītos pilnīgi pamatotas.

Ceļā sastaptu kaķi vai kāmi pitons varētu uzskatīt par medījumu, bet, ja šāda čūska ir izmēros liela, tā varētu būt bīstama arī mazam bērnam.
Saistītie raksti

Pitons gan nav indīgs, bet retos gadījumos tas izbīlī varētu arī iekost, un visu minēto iemeslu dēļ ļaut pitonam brīvi lodāt pa dzīvokli nebūtu vēlams, skaidrojis eksperts.

Ar situāciju pitona saimnieces dzīvoklī tuvākajā laikā gatavojas iepazīties arī Igaunijas Pārtikas un veterinārijas pārvaldes speciālisti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Pasaulē
Itālijā 250 cilvēkiem noteikta karantīna bažās par koronavīrusu
16 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Nelieloties var teikt, ka Igaunija ir pasaules čempions digitālo pakalpojumu jomā.” Saruna ar Arti Hilpusu
17 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Teroriste atzīst, ka plānojusi sprādzienu Londonas katedrālē 1
20 stundas

Lasītākie raksti

DT
Dace Terzena
Latvijā
Kāpēc Latvijai vajadzīgi Makašāni. Saruna ar Gundegu un Antonu Rancāniem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Sadales tīkls” paaugstina operatīvo gatavību gaidāmā vēja dēļ
15 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Burovs biedru izstāšanos no partijas neuztver negatīvi
30 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Rīgas “Dinamo” neizdodas pirmo reizi sezonā tikt pie trim uzvarām pēc kārtas
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Noskaties! Otrs tālākais lēciens sieviešu trīssoļlēkšanas vēsturē
33 minūtes