Foto: Evija Trifanova/LETA
Foto: Evija Trifanova/LETA
Ilustratīvs foto. Latvijas-Baltkrievijas robežpunkts Silenē.

Dažādās kravās muita atrod viltotus sporta apavus un parfimērijas izstrādājumus 6

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā, veicot no Apvienotajiem Arābu Emirātiem ievestu kravu kontroli, konstatēja lielu daudzumu viltotu sporta apavu, bet citā kravā uzieti viltoti parfimērijas izstrādājumi ar populāru preču zīmju atdarinājumiem, liecina informācija VID mājaslapā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Lasīt citas ziņas
Kopējais uzņēmumiem – oriģinālo preču ražotājiem – novērstais kaitējums pārsniedz 217 000 eiro.

Pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta amatpersonas veica apavu kravas, kas bija ievesta no Apvienotajiem Arābu Emirātiem un paredzēta saņēmējam Krievijā, kontroli un konstatēja, ka tajā atrodas 1343 pāri sporta apavu ar, iespējams, viltotu preču zīmi “New Balance”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Preču zīmes īpašnieku pārstāvis apstiprināja, ka ar precēm ir pārkāptas uzņēmuma “New Balance Athletics, Inc.” intelektuālā īpašuma tiesības un preces ir jāiznīcina.

Kopējais tiesību īpašniekiem novērstais kaitējums pēc atbilstošu oriģinālo preču vērtības ir aptuveni 134 300 eiro.

Atbilstoši regulējumam preču zīmes īpašniekam ir tiesības neļaut šādas preces ievest Eiropas Savienībā vai vest tranzītā cauri Eiropas Savienībai.

Veicot cita kuģu konteinera fizisko muitas kontroli, Rīgas brīvostas muitas kontroles punkta amatpersonas konstatēja, ka tajā atrodas būtisks daudzums, iespējams, viltotu parfimērijas preču. Kravas nosūtītājs bija Apvienoto Arābu Emirātu uzņēmums, bet saņēmējs – Lietuvas uzņēmums.

Muitas amatpersonu aizdomas par to, ka preces ir viltojumi, apstiprinājušs. Preču zīmju īpašnieku pārstāvis apstiprinājis, ka ar precēm ir pārkāptas uzņēmumu “Puig France SAS” un “Chanel Sarl” intelektuālā īpašuma tiesības.

Muitas kontroles pasākumu rezultātā tika izņemtas 672 vienības viltotu parfimērijas izstrādājumu ar tādiem nosaukumiem kā “John Gustav Homme Amaze”, “Marque Collection 169”, “Marque Collection 214”.

Ņemot vērā atbilstošu oriģinālo preču vērtību, kopējais tiesību īpašniekiem novērstais kaitējums ir aptuveni 83 130 eiro.

2024.gada pirmajos piecos mēnešos VID Muitas pārvaldes veikto kravu un sūtījumu kontroles rezultātā 52 gadījumos konstatētas viltotas preces. Tostarp 94% gadījumu viltotas preces tika konstatētas pasta sūtījumos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.