“Disney” uzņem apgriezienus, situācija Reinas upē apdraud Eiropas ekonomiku un sarūk dolāra vērtība – pasaules finanšu apskats 0

Straumēšana
Disney (DIS) redzams arī uzlabojums finanšu rādītājos, jo atpūtnieku atgriešanās parkos izraisīja peļņas pieaugumu. Trešdien pēc pārdošanas tirdzniecībā akcijas pieauga par gandrīz 7% līdz 120 ASV dolāriem, Disney Parks, Experiences un Products ieņēmumiem pieaugot par 70% līdz 7,4 miljardiem ASV dolāru.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Par kādu sabiedrības sapratni un empātiju mēs varam runāt?” dati liecina, ka 36% Latvijas iedzīvotāju nevēlētos dzīvot kaimiņos ar čigāniem
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē 83
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Straumēšanas jomā Disney pārspēja aplēses, ceturkšņa laikā piesaistot vēl 14,4 miljonus lietotāju, kopumā sasniedzot 152,2 miljonus Disney+ abonentu (vai 221 miljonus straumēšanas abonentu, ja ņem vērā ESPN+ un Hulu). Ņemot vērā šos skaitļus, Disney būtu lielāka bāze nekā tā tuvākajam konkurentam Netflix (NFLX), lai gan tas turpina dedzināt naudu. Disney straumēšanas platforma trešajā finanšu cetrukšņalaikā zaudēja 1,1 miljardu USD, kas ir vairāk nekā trīskāršot zaudējumus, kas bija 293 miljoni USD gadu iepriekš.

Tesla &Twitter
Pagājušajā gadā Īlons Masks ir bijis Tesla (NASDAQ: TSLA) akciju pārdošanas uzplūdā, pārdodot elektrisko transportlīdzekļu ražotāja akcijas aptuveni 32 miljardu dolāru vērtībā. Pēdējā pārdošanas reizē, kas notika no 5. līdz 9. augustam, pārdeva vēl 7,9 miljonus akciju, kuru vērtība ir 6,9 miljardi USD. Masks sacīja, ka darījums ir “svarīgs, lai izvairītos no Tesla akciju ārkārtas pārdošanas gadījumā gadījumā, ja Twitter liks noslēgt pirkšanas darījumu un daži investori nepievienosies.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropā
Ekonomikas lejupslīde Vācijā tagad ir ļoti iespējama, jo situācija Reinas upē rada problēmas kuģniecībai un smagajai rūpniecībai. Sausie laikapstākļi nedēļām ilgi ir skāruši Eiropas ūdensceļu, un zemais dziļums neļauj kravas kuģiem iekraut pilnu tilpumu. Ietekme varētu ilgt visā kontinentā mēnešiem ilgi. Šobrīd reģions atrodas uz ekonomikas lejupslīdes robežas, ko izraisījis karš Ukrainā un lielā inflācija. Ekonomisti lēš, ka Reinas upju pārrāvums šogad varētu samazināt Vācijas izaugsmi par pusprocent punktu, palielinot ievērojamo cenu spiedienu daudzās Rietumeiropas valstīs.

Nafta un dīzeļdegviela
Naftas cenas piektdien kritās par aptuveni 2%, jo tika gaidīts, ka piegādes traucējumi ASV Meksikas līcī būs īslaicīgi, savukārt bažas par recesiju samazināja pieprasījuma perspektīvas.

Eiropa tuvojas ziemai ar sezonāli zemu dīzeļdegvielas līmeni uzglabāšanas tvertnēs, kas būtiski ietekmēs kontinenta rūpniecību.

Dīzeļdegviela kopā ar citiem kurināmajiem ir nozares dzīvības avots un to izmanto sākot no rūpnīcu apgādes līdz māju apkurei, kā arī par motordegvielu.

Kad Krievija, kas apgādā Eiropai aptuveni 60% no nepieciešamā importa, 24. februārī iebruka Ukrainā, dīzeļdegvielas tirgus cenas strauji kāpa, jo tiek iecenota šo piegāžu pārtraukšana.

Akciju tirgi
Akciju cenas ASV un Eiropas biržās otrdien pārsvarā kritās un saruka arī ASV dolāra vērtība, investoriem nervozi gaidot ASV inflācijas datu publicēšanu šonedēļ. CPI* gada inflācija jūlijā samazinājās līdz 8.5% no 9.1% iepriekšējā mēnesī.

Samazināšanās inflācijā izraisīja galveno indeksu vidējo rādītāju pieaugumu. Dow Jones Industrial Average pieauga par vairāk nekā 500 punktiem, bet S&P 500 pieauga par vairāk nekā 2%, un visi 11 etalonindeksa sektori sasniedza augstāku līmeni. Tehnoloģiju uzņēmumos bagāts Nasdaq Composite indekss arī strauji pieauga, palielinot savu neseno pieaugumu līdz vairāk nekā 20%, vienlaikus veicinot divu mēnešu atveseļošanos finanšu tirgos.

Reklāma
Reklāma

*Indekss rāda indeksā ietilpstošu akciju vērtību izmaiņas kopumā. Indekss kalpo par vispārīgo tendenču indikatoru tirgū, tas atspoguļo kopējo tirgus noskaņojumu, piemēram, kādā konkrētā nozarē vai ģeogrāfiskā reģionā.

*CPI atspoguļo patēriņa groza vērtības izmaiņas pārskata periodā pret bāzes periodu – laiku, ar kuru salīdzina.

Ārzemju preses apskatu sagatavoja Kristofers Ēķis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Militārais skandāls Vācijā. Mēģinām skaidrot, kas tas bija, – daļa krievu hibrīdkara vai Rietumu naivums?
Latvijas prezidents “tviterī” nosūtījis pamācošu komentāru prokrieviski noskaņotajam Maskam izteikumiem. Par ko ir diskusija?
TV24
Andrejs Volna: “Krievijā pagaidām vēl nav Hitlera nacisms, taču pilnīgi reāls fašims”
Sieviete sirsnīgā Linkedln ierakstā paziņo par savu nāvi no vēža: “Lai gan mēs nevaram kontrolēt to, kas ar mums notiek, mēs varam kontrolēt, kā mēs reaģējam”