Dombrovskis: Diemžēl karš Eiropas teritorijā atkal ir kļuvis par realitāti. ES daudz vairāk jādara aizsardzības un drošības jomā 159

Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks, Eiropas Parlamenta deputāta amata kandidāts (Jaunā Vienotība), TV24 raidījumā “Ziņu TOP” uzsvēra, ka Eiropas Savienību vēsturiski izveidoja kā miera projektu, lai Eiropas teritorijā neatkārtotos karš. Taču karš Eiropā atkal ir realitāte.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

“Runājot par aizsardzību, arī Eiropas militārās industrijas stiprināšanu, tie tiešām Eiropas Savienībā (ES) ir jauni jautājumi, jo vēsturiski ES izveidoja kā miera projektu, lai nepieļautu kara atkārtošanos Eiropas teritorijā. Diemžēl karš Eiropas teritorijā atkal ir kļuvis par realitāti, līdz ar to ES būs daudz vairāk jādara aizsardzības un drošības jomā.”

Dombrovskis apliecina, ka nenoliedzami aizsardzības jomai būs jāvelta papildus finanšu līdzekļi. “Protams, ka tas prasīs papildus finanšu resursus gan Eiropas Savienības līmenī, gan arī pašu dalībvalstu līmenī. Mēs redzam, ka pašreiz pašas dalībvalstis kāpina militāros izdevumus. Svarīgi, lai tie tiktu efektīvi izmantoti.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks raidījumā uzsvēra, ka aizsardzības jautājums jau šobrīd ir ļoti augstu ES dienas kārtībā un tā tas arī paliks nākošajā periodā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.