Foto: zeuss/scanpix/leta

Drosmīgs pirmās dienas plāns! Ungārijas jaunais līderis atklāj, ko teiks Putinam un cik miljardus atbloķēs Ukrainai 32

Pievieno LA.LV

Ungārijas jaunās valdošās partijas “Tisza” līderis Pēters Mağars nācis klajā ar skaidru nostāju gan attiecībā uz Krievijas karu Ukrainā, gan Eiropas Savienības palīdzību Kijivai.

Kokteilis
Šīs profesijas patiešām eksistēja padomju laikos: tagad tās daudziem atgādina absurdu komēdiju
mēs nemanāmi bojājam savu redzi: oftalmologi nosauc 9 bīstamus ikdienas ieradumus
Kokteilis
Neturi sevi rāmjos! Piecām zodiaka zīmēm šī vasara būs karsta arī mīlas dzīvē
Lasīt citas ziņas

Plašā preses konferencē politiķis uzsvēra, ka pats neplāno iniciēt sarunu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču šādu iespēju pilnībā neizslēdz. “Es viņam nezvanīšu, bet, ja saruna notiks, es lūgšu nekavējoties izbeigt slepkavošanu un šo karu,” norādīja Mağars. Vienlaikus viņš atzina, ka necer uz Putina atsaucību, tomēr pauž cerību, ka Krievija galu galā būs spiesta karu pārtraukt.

Politiķis Krievijas agresiju nosauca par “bezjēdzīgu” un uzsvēra, ka Ukraina šajā konfliktā ir upuris. Viņš arī pauda apņemšanos mazināt Ungārijas atkarību no Krievijas energoresursiem, vienlaikus norādot, ka nākotnē būtu jāapspriež arī esošie enerģētikas līgumi, tostarp projekts “Paks-2”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā Mağars paziņoja, ka Ungārija vairs nebloķēs Eiropas Savienības lēmumu par būtisku finansiālu palīdzību Ukrainai. Iepriekšējās valdības uzliktais veto tiks atcelts, ļaujot virzīties uz priekšu ar aptuveni 90 miljardu eiro lielu atbalsta paketi.

Šis lēmums faktiski nozīmē, ka vienīgais šķērslis ES palīdzībai Ukrainai ir novērsts. Jau iepriekš Briselē panāktā vienošanās paredz, ka lielākā daļa līdzekļu tiks novirzīta militārajām vajadzībām, bet pārējā daļa – valsts finansēšanai.

Vienlaikus Mağars uzsvēra, ka neatbalsta Ukrainas paātrinātu uzņemšanu Eiropas Savienībā, norādot, ka to šobrīd apgrūtina notiekošais karš.

Ungārijas jaunā līdera paziņojumi iezīmē iespējamu būtisku kursa maiņu valsts ārpolitikā – gan attiecībās ar Krieviju, gan sadarbībā ar Eiropas Savienību.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.