Automašīnas stāvvietā.
Automašīnas stāvvietā.
Foto. LETA © Ieva Lūka

Eiropas Komisija apstiprinājusi: Krievijas pilsoņiem nav atļauts ievest ES personīgās automašīnas 36

Krievijas pilsoņiem, iebraucot Eiropas Savienībā (ES), var tikt konfiscētas viņu personīgās automašīnas, kā arī citas lietas, piemēram, viedtālruņi un klēpjdatori, vēsta Krievijas aģentūra RBK, atsaucoties Eiropas Komisijas (EK) skaidrojumiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Kā raksta RBK, EK vispirms apstiprinājusi, ka gadījumā, ja Krievijas pilsonis iebrauc ES teritorijā ar personīgo automašīnu, to var uzskatīt par nelegālu importu.

Iepriekš dažu valstu automašīnas tika aizturētas, kad tās iebrauca Vācijā. Jo saskaņā ar Krievijas importa embargo noteikumiem, ES nedrīkst ievest preces, kas “rada būtiskus ienākumus Krievijai”. Šā iemesla dēļ juristi apgalvoja, ka vietējās iestādes nepareizi interpretē muitas likumu, taču EK nostāja šajā jautājumā nebija skaidra. Tagad EK sniegusi savu atbildi: nav svarīgi, kā, kādiem mērķiem un uz cik ilgu laiku tiek ievesta automašīna ar Krievijas numura zīmēm, tas vienalga ir aizliegts, raksta RKB.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt krievi riskē zaudēt ievesto kosmētiku, čemodānus, portatīvos datorus un mobilos telefonus, jo tie ir minēti regulas pielikumā, un uz konkrētu jautājumu par iespēju ievest ne tikai automašīnas, bet arī personīgās mantas EK atbildēja noraidoši. Tajā ir arī citas pozīcijas: aizliegts ievest ādas un kažokādu izstrādājumus, pusdārgakmeņus un dārgakmeņus, tualetes papīru, šampūnu, zobu pastu, piekabes un puspiekabes preču pārvadāšanai, jahtas, fotokameras, ziņo RBK.

Vācijas muita jūlija sākumā paziņoja, ka automašīnas ar Krievijas numura zīmēm tiks arestētas un šādi aresti veikti selektīvi, raksta RBK.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.