Eksperimentā pārbauda lampiņu elektrības patēriņu
Eksperimentā pārbauda lampiņu elektrības patēriņu
Foto: ekrānuzņēmums/BezTabu

Elektrības cena Latvijā un Igaunijā pagājušajā nedēļā samazinājās par 54% 13

Pagājušajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Igaunijā samazinājās par 54%, aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās visos “Nord Pool” tirdzniecības apgabalos. Latvijā un Igaunijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena kritās par 54% un vienoti bija 40,19 eiro par megavatstundu (MWh), atsevišķās stundās sasniedzot nulle eiro par MWh cenu. Lietuvā elektroenerģijas cena vidēji bija 42,52 eiro par MWh, kas ir kritums par 51%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. “Nord Pool” nedēļas sistēmas cena saruka par 38% līdz vidēji 61,58 eiro par MWh.

Elektroenerģijas cenu samazinājumu “Nord Pool” reģionā galvenokārt sekmēja vēja elektrostaciju izstrādes kāpums par 84%, aptuveni par 6% lielāka atomelektrostaciju pieejamība, par 4% zemāks elektroenerģijas patēriņš, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, kā arī energoresursu (izņemot jēlnaftu) un oglekļa emisiju kvotu cenu samazinājums. Turklāt Baltijā cenu samazinājumu turpināja ietekmēt augsta atjaunīgo energoresursu izstrāde reģionā, kā arī elektroenerģijas patēriņa samazinājums par 8%. Vēja elektrostaciju ģenerācija Baltijā pieauga par 48% pret iepriekšējās nedēļas datiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 7539 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi – 8121 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs saruka par 8% līdz 464 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija 118 GWh, kas ir par 4% mazāks nekā nedēļu iepriekš. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš kritās par 9% līdz 141 GWh. Lietuvā patēriņš bija 205 GWh, kas kritās par 10%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijā saglabājās tādā pašā līmenī, kā nedēļu iepriekš, un kopā tika saražotas 398 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms samazinājās par 3% līdz 247 GWh. Igaunijā elektroenerģijas izstrāde saruka par 8% un bija 67 GWh. Tikmēr Lietuvā ražošanas apjomi kāpa par 15%, un tika saražotas 84 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 209%, Igaunijā – 48%, bet Lietuvā – 41%. Baltijas valstīs tika saražoti 86% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.