EM prognoze: cik liels būs Latvijas ekonomikas kritums saistībā ar sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju? 0

Cik liels būs Latvijas ekonomikas kritums? TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” komentāru sniedz Ilze Indriksone, Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārā sekretāre, 13. Saeimas deputāte (NA).

Reklāma
Reklāma
Gliemeži nāvīgi baidās no šī auga – ar to dārzam vajadzētu būt drošam 5
Mājas
Kuri suņi ir mierīgi un labi sadzīvo ar bērniem – eksperti nosauc 13 šādas šķirnes 1
“Šis karš nav par teritoriju – 120 000 labu karavīru tur nav vienkārši tāpat!” Atklājas krievu ofensīvas patiesie mērķi 8
Lasīt citas ziņas

Indriksone norāda, ka EM ir izanalizējusi visu ārējo tirdzniecību gan ar Krieviju, gan Baltkrieviju un secinājusi, ka rādītāji nav dramatiski.

“Esam labākā situācijā nekā vēl pirms gadiem sešiem, septiņiem , bet ir nozares, kur šī saikne ir bijusi ciešāka, ieskaitot metālu, kura piegādātājs ir sankciju sarakstā,” pastāstīja EM pārstāve.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņasprāt, ļoti svarīgi apzināties, ka visiem kopā jāmeklē šie ceļi, jo individuāli katrs uzņēmējs to nevarēs atrisināt. Piemēram, jāveido jaunas piegādes ķēdes.

Indriksone norāda, ja uzņēmēji vispār izvēlēsies neiegādāties neko no šīm valstīm, tad mums veikalu plauktos mainīsies sortiments. Tas nozīmējot, ka būs cits piedāvājums, un varētu būt arī cits cenu līmenis.

EM pārstāve atzīmē, ka vissarežģītākajā situācijā ir Latvijas farmācijas uzņēmumi, kas ražo medikamentus Krievijai.

SAISTĪTIE RAKSTI