Robotam darbojoties, tiek radīta vienota kustības un virtuālā attēla iedarbība uz cilvēku.
Robotam darbojoties, tiek radīta vienota kustības un virtuālā attēla iedarbība uz cilvēku.
Publicitātes foto

RTU demonstrē virtuālās realitātes robotu un pastāsta, ko ar to varēs darīt 1

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) demonstrējusi liela kustību diapazona robotizēto simulatoru. Tā ir unikāla, Ziemeļeiropā patlaban vienīgā sistēma, ar kuras palīdzību iespējams veikt gan starpdisciplinārus pētījumus virtuālās realitātes, medicīnas, kustības vadības un citās jomās, gan arī nākotnē to varētu izmantot lidaparātu pilotu un sportistu treniņiem.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Robotizētā sistēma ir balstīta uz liela izmēra robota roku, kuras celtspēja ir 600 kilogramu, un šai rokai piestiprinātu speciāli sagatavotu virtuālās realitātes kabīni, kurā iespējams atrasties cilvēkam.

Robotam darbojoties, tiek radīta vienota kustības un virtuālā attēla iedarbība uz cilvēku, tāpēc šo robotu var izmantot dažādiem simulācijas treniņiem.
CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, iespējams radīt sajūtu, ka cilvēks sēž lidaparātā un to vada, vai arī sportists – piemēram, kamaniņbraucējs – lielā ātrumā traucas lejup pa trasi.

Šāda simulatora sistēma – KUKA robots – patlaban ir vienīgā ne tikai Baltijā, bet arī Ziemeļeiropā un RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes zinātniekiem, kā arī industrijai paver plašas pētījumu iespējas, piemēram, elektriskās piedziņas un kustības vadības, mehānikas un kinemātikas, mehānisku sistēmu datoru modelēšanas un virtuālas realitātes izstrādes jomās, kā arī medicīnā un sportā.

RTU zinātnieki iecerējuši virtuālajā realitātē izveidot Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, lai ar simulācijas palīdzību varētu noskaidrot potenciālo sportistu spējas, piemēram, pilotēt bobsleja kamanas.

Līdzīgi pētījumi iespējami arī medicīnā, izzinot cilvēka un tehnoloģisko iekārtu mijiedarbību, piemēram, kā potenciālie lidaparātu piloti rīkojas kritiskās situācijās, kad lēmums jāpieņem pāris sekunžu laikā.

Izmantojot šo un citas jaunākās tehnoloģijas, RTU cer stiprināt savas pētniecības iespējas starptautiskā mērogā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.