Žuzeps Borels
Žuzeps Borels
Foto: AP/SCANPIX/LETA

ES, ASV un Lielbritānija izveidojušas starptautisku grupu Krievijas pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanai 0

Eiropas Savienība (ES), ASV un Lielbritānija paziņojušas par Nežēlīgo noziegumu padomdevēju grupas (Atrocity Crimes Advisory Group, ACA) izveidi, lai koordinētu centienus saukt pie atbildības par noziegumiem, kas pastrādāti Krievijas kara pret Ukrainu laikā.

Reklāma
Reklāma
Šos ziedu veidus ieteicams labāk nevienam nedāvināt: tie var piesaistīt nelaimi un negatīvas emocijas
Pieci labākie ministri, kādi Latvijā bijuši kopš neatkarības atjaunošanas – viņi būtiski mainījuši mūsu valsti 1
Kokteilis
TESTS. Kas tev šobrīd visvairāk vajadzīgs? Vēstulē, kuru izvēlēsies, ir Visuma atbilde tev
Lasīt citas ziņas

ACA galvenā misija būs atbalstīt Ukrainas Ģenerālprokuratūras darbu, dokumentējot, glabājot un analizējot pierādījumus par Krievijas karavīru pastrādātajiem noziegumiem Ukrainā, lai sauktu tos pie kriminālatbildības.

Lielākā daļa padomdevēju grupas krimināllietu ekspertu drošības nolūkos atradīsies Polijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai tiesas priekšā stātos visi, kuri ir vainīgi par briesmīgajām zvērībām, kas pastrādātas Krievijas neizprovocētās militārās agresijas laikā Ukrainā. Kara noziegumi nevar palikt nesodīti,” paziņoja ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.

SAISTĪTIE RAKSTI