Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.
Foto: Valdis Semjonovs

“ES jārod risinājumi izmaiņām lauksaimniecības politikā,” Gerhards par Krievijas un Ukrainas lomu 0

Saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā Eiropas Savienībai (ES) būs jārod risinājumi izmaiņām lauksaimniecības politikā, ņemot vērā Krievijas un Ukrainas būtisko lomu pārtikas ražošanā, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes pauda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīmēja, ka Krievija un Ukraina saražo kopumā apmēram trešdaļu no pasaules kviešu ražas, tādējādi kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā šis kļuvis par ļoti nopietnu jautājumu, par ko trauksmi ceļ visā pasaulē, tostarp arī ANO līmenī.

Vienlaikus ministrs pauda, ka ES ar savu līdzšinējo lauksaimniecības politiku ir nodrošinājusi, ka tā ir neto eksportētājs, proti, ES saražo vairāk, nekā patērē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tāpēc Eiropa šajā gadījumā nesaskarsies ar būtiskām problēmām ar pārtiku, bet, protams, izaicinājumi, kas ir visā pasaulē, atstās ietekmi uz gan uz cenām, gan arī radīs problēmas citās pasaules daļās,” teica Gerhards.

Politiķis atzīmēja, ka pirmdien, 21.martā, viņš piedalīsies ES lauksaimniecības ministru sanāksmē, kuras darba kārtībā būs virkne jautājumu par iespējamām izmaiņām Kopējā lauksaimniecības politikā tieši krīzes periodam.

Ministrs piebilda, ka manevra iespējas ES ir, tikai pašlaik pastāv jautājumus par to, vai Eiropas Komisija (EK) varēs piedāvāt kādus risinājumus, kas saistīti ar regulēto lauksaimniecības nozari, piemēram, mainot veidus, kā zeme tiek aparta un apkopta. “Ir skaidrs, ka izaicinājums ir milzīgs. Ir skaidrs, ka Eiropai risinājums ir jāmeklē, un arī Latvija tajā piedalīsies,” minēja Gerhards.

LETA jau vēstīja, ka 24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.

SAISTĪTIE RAKSTI