“Es neko neesmu dzirdējis!” Bergmanis neizpratnē, kāpēc neviens nerunā par lielo projektu – NATO militārās ostas attīstību Liepājā 106

TV24 raidījumā “Kārtības rullis”, diskutējot par valsts aizsardzības jautājumiem un militāro ražošanu, bijušais aizsardzības ministrs un 14.Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis (AS) pauda neizpratni, kādēļ nekas Latvijā publiski netiek runāts par nozīmīgu un lielu projektu Liepājā. Proti, runa ir par šogad aprīlī paziņoto sabiedrībai, ka NATO plāno ieguldīt vairāk nekā 160 miljonu eiro militārās ostas attīstībai Liepājā Karostas teritorijā, par ko paziņoja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“Mēs visi Latvijā esam dzirdējuši un tas tiešām ir skaļi izskanējis, ka Lietuvā nāk iekšā “Rheinmetall“. Viņiem no valdības puses ir viss – palīdzība, lai kaut vai rītdien atnāk, sāk ražot un papīrus pēc tam sakārtos! Mums nav mazāks projekts. Bet es neko neesmu dzirdējis! Tas projekts tiešām ir aizsācies sen, sen… Un tas ir ļoti vajadzīgs. Apjoma ziņā tas ir ne mazāks – Liepājas kara osta. 160 miljoni [eiro] tiek piešķirti no NATO!” norādīja TV24 raidījumā Bergmanis, sakot, ka 180 miljonus eiro Vācijas bruņojuma rūpniecības uzņēmums “Rheinmetall” ieguldīs artilērijas munīcijas ražotnē Lietuvā, bet NATO Liepājas Karostas teritorijā militārās ostas izveidē 160 miljonus eiro, kas neesot liela atšķirība finansējuma ziņā.

“Vai esi ko dzirdējis šobrīd par to?” – šādu jautājumu bijušais aizsardzības ministrs Bergmanis uzdeva TV24 raidījuma vadītājam Armandam Pučem, uz ko viņš atteica, ka neesot “iekšā tajā nozarē”, tāpēc pieļāva, ka varbūt ir kaut kas zināms par NATO projektu Liepājā. “Par to ir jārunā!” uzvēra Bergmanis. Viņš gan arī tāpat kā Puče pieļāva, ka “varbūt kaut kas notiek” šajā projektā Liepājas Karostas teritorijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es esmu dzirdējis visu par to, kā notiek “Rheinmetall” mājas būvniecība Lietuvā, bet par šādu lielu projektu [Liepājā] nē…” piebilda Bergmanis. Bet ja Bergmanis aizbrauktu uz Liepāju un apskatītos? Uz šo repliku bijušais aizsardzības ministrs atbildēja: “Labi, aizbraukšu, uzzināšu! Bet es tiešām esmu dzirdējis, ka tas mūsu valstij ir liels panākums. Zinu, ka kādreiz sapņojām par mazu daļiņu no tās iespējamās summas, kas šobrīd ir piešķirta, un tāpēc tādiem lieliem projektiem vajag to uzmanību! Un stāstīt sabiedrībai, kas notiek un kā notiek? Tad viņi saprot,” rezumēja Saeimas deputāts Bergmanis, diskutējot TV24 raidījumā “Kārtības rullis” par valsts aizsardzību un militāro ražošanu, tostarp par NATO finansējuma piešķiršanu militārās ostas izveidei Liepājas Karostas teritorijā.

Portāls LA.LV jau šā gada 5.arpīlī vēstīja, ka NATO pieņemts lēmums par vairāk nekā 160 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu militārās ostas attīstībai Liepājā Karostas teritorijā, tā soctīklā “X” rakstīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P).

Atbilstoši projektam tikšot būvētas jaunas piestātnes, izveidota atbalsta infrastruktūra un veikti gultnes padziļināšanas darbi. Šis projekts būtiski uzlabos mūsu spējas ātri uzņemt NATO spēkus, vērtējis Sprūds.

Jau 5.aprīlī ziņojām, ka Aizsardzības ministrija (AM) pagaidām sīkāku informāciju par tviterī izziņoto projektu nav izplatījusi.

“Tikko pieņemtais lēmums par 160 miljonu eiro NATO finansējumu Liepājas Karostas militārās ostas attīstībai nostiprinās mūsu valsts aizsardzības spējas un būs arī būtisks pienesums Liepājas ekonomikai,” tā par šo projektu 5.aprīlī izteicās Ministru prezidente Evika Siliņa, kura todien bija ieradusies vizītē Liepājā.

Pēc politiķes vārdiem, Liepāja esot nostājusies “uz stabila attīstības ceļa, ko nepieciešams turpināt, atbalstot investoru projektus, mazinot birokrātiskās prasības, nostiprinot konkurētspējīgu izglītību un atbalstot NBS plānus attīstīt militāro ostu Liepājas Karostā”.

Aģentūra LETA, atsaucoties uz AM informāciju, 2020.gadā rakstīja, ka saskaņā ar plāniem Liepājas militārā bāze būs izvietota 35 hektāru platībā. AM 2016.gadā valdību iepazīstināja ar ziņojumu par Liepājā, Karostā, paredzētās militārās bāzes attīstību. Plānots, ka bāzē koncentrētos visas šajā pilsētā izvietotās bruņoto spēku struktūras.

Reklāma
Reklāma

Savukārt par projektu Lietuvā šā gada 3.jūnijā tika ziņots, ka Vācijas bruņojuma rūpniecības uzņēmums “Rheinmetall” ieguldīs vairāk nekā 180 miljonus eiro artilērijas munīcijas ražotnē Lietuvā, kurā paredzēts izveidot vismaz 150 darbavietas, paredz investīciju līgums, ko pēc aptuveni desmit mēnešu ilgām sarunām parakstījuši Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministre Aušrine Armonaite un “Rheinmetall”, paziņoja Ekonomikas un inovāciju ministrija.

Rūpnīcā Lietuvā plānots ražot 155 milimetru artilērijas munīciju. Pēc Lietuvas amatpersonu teiktā, rūpnīcas būvniecība varētu sākties oktobrī. Plašāk par šo projektu Lietuvā variet lasīt “Sargs.lv” mājas lapā internetā ŠEIT.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.