Foto: SHUTTERSTOCK

“Esmu ļoti izbrīnīta par veidlapu, kurā teksts ir krievu valodā…” GASO komentē krievu valodas izmantošanu paziņojumu lapās 147

Līdz LA.LV redakcijai nonāca kādas TV24 skatītājas sašutums par vienīgā dabasgāzes sadales sistēmas operatora Latvijā GASO paziņojuma veidlapām. Sieviete pauda izbrīnu saistībā ar krievu valodas izmantošanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
TESTS. Ja tev šodien būtu jākārto eksāmeni, ar kādu atzīmi tu pabeigtu 9.klasi un iegūtu pamatizglītību?
Kokteilis
“Tik īpaši un skaisti!” Brīnišķīgs notikums Reiņa un Maijas Sējānu ģimenē – pasaulē nākusi viņu pirmdzimtā 1
Lasīt citas ziņas

Viņa rakstija: “Esmu ļoti izbrīnīta par GASO veidlapu, kur teksts krievu valodā un ar roku rakstītais nav salasāms. Klaja necieņa pret klientiem.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Sazinājāmies ar GASO, lūdzot sniegt savu komentāru par krievu valodas izmantošanu paziņojumu lapās. Pēc viņu paustās informācijas, krievu valoda tiek izmantota saziņai ar Ukrainas iedzīvotājiem.

Kā izteicās GASO pārstāve: “Viena no GASO darbības galvenajām prioritātēm un mērķiem ir nepārtrauktas un drošas dabasgāzes sadales sistēmas darbības nodrošināšana. Lai īstenotu šo mērķi, ļoti svarīga ir iedzīvotāju un dabasgāzes lietotāju aktīva iesaiste, īpaši sistēmas pārbaužu nodrošināšanā, tai skaitā gan mazstāvu apbūvēs, gan daudzīvokļu mājās.

Lai informācija par nepieciešamajām pārbaudēm sasniegtu pēc iespējas lielāku iedzīvotāju skaitu, paziņojumos tiek izmantota latviešu valoda kā galvenā valoda, bet papildus arī krievu valoda, kurā pārsvarā runā arī Ukrainas iedzīvotāji, kuriem Latvija ir sniegusi patvērumu kara laikā, un arī angļu valoda. Izmantojot šīs trīs valodas iedzīvotāju uzrunāšanā, GASO ir daudz lielākas iespējas nodrošināt drošu dabasgāzes lietošanu.”

Uz jautājumu, vai varētu sekot kādas izmaiņas saistībā ar krievu valodas pielietojumu, saņēmām atbildi, ka pagaidām nekādas izmaiņas netiek plānotas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.