Foto-EPA

Fantastiski! Latvijas hokeja izlase ar 3:1 pārspēj arī Slovākiju 2

Latvijas hokeja valstsvienība Parīzē un Ķelnē notiekošā pasaules čempionāta ietvaros svētdien, 7.maijā, A apakšgrupas spēlē ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja Slovākiju, visus trīs vārtus gūstot skaitliskajā vairākumā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Latvijas izlases labā vārtus šajā mačā guva pieredzējušais Jānis Sprukts, Zemgus Girgensons un Andris Džeriņš. Tikmēr slovākiem vienīgos vārtus svētdien iemeta Mihels Miklīks.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju šajā mačā tika nosaukts otro vārtu autors Girgensons.

Ar maksimāli iespējamiem sešiem punktiem divās spēlēs Latvija kļuvusi arī par A apakšgrupas kopvērtējuma līderi. Šī ir pirmā reize, kad izlasei planētas meistarsacīkstes izdevies uzsākt ar divām uzvarām. Pirms tam vienīgo reizi tā pasaules čempionātu ar panākumu bija sākusi 2014.gadā Minskā, taču toreiz otrajā mačā tika piedzīvota neveiksme.

Jau ar pirmajām minūtēm Latvijas hokejisti ņēma iniciatīvu savās rokās, kā rezultātā vairākas reizes spēlē bija jāiesaistās Slovākijas valstsvienības vārtsargam Jānam Laco. Tikmēr viņa konkurentam Elvim Merzļikinam dzīve bija krietni mierīgāka, jo slovāki sākumā neuzbruka pārāk bieži, lielākoties ripu kontrolējot Latvijai, kas darbojās ar lielu enerģiju. Jau pirmajās minūtēs starp abu izlašu hokejistiem parādījās arī nelieli asumi, Artūram Kuldam un Kasparam Daugaviņam nedaudz pagrūstoties ar pretiniekiem. Jau mača septītajā minūtē 5+10 minūšu noraidījumu pret Uvi Balinski nopelnīja Tomāšs Matušeks, kurš Slovākijas izlases sastāvā tika pieteikts vien neilgi pirms cīņas ar Latviju.

Līdz ar to Latvija varēja piecas minūtes spēlēt vairākumā, turklāt brīdi vēlāk pretinieki nopelnīja vēl divu minūšu noraidījumu. Latvijas izlase piecatā pret trijiem sāncenšiem varēja spēlēt uzreiz divas minūtes, taču lielo vairākumu izmantot neizdevās, bet mazo gan – 11.minūtē Sprukts izpildīja ļoti neveiksmīgu metienu, taču, ripai atsitoties pret pretinieku spēlētāju, tā ar slaidu loku pāri Laco atrada ceļu vārtos. Pēc tam gan Slovākijas izlase, atkal spēlējot pilnā sastāvā, aktivizējās, ko veicināja arī Gunta Galviņa noraidījums. Sāncenši viena hokejista pārsvaru gan neizmantoja, bet uzreiz pēc vairākuma beigām slovāki pārspēja Merzļikinu. Tiesa, tas notika neatļauti, pretiniekiem izsitot ripu no tvērējcimda, tāpēc vārtu guvums netika ieskaitīts.

Pirmā perioda noslēdzošās minūtes Latvijas izlasei bija krietni sarežģītākas, jo Slovākija savērpa vairākus karuseļus ap Merzļikina vārtiem, kas gan nevainagojās panākumiem. Spēles kontrole bija pārgājusi slovāku rokās, tomēr rezultāts pirmajās 20 minūtēs nemainījās.

Arī otrās trešdaļas ievadā iniciatīva turpināja piederēt Slovākijas hokejistiem, tāpēc vairākkārt spēlē bija jāiesaistās Merzļikinam, kurš gan joprojām palika nepārspēts. Abas komandas izskatījās nedaudz nomierinājušās, jo laukumā vairs nebija vērojams tik aktīvs hokejs kā pirmajā periodā. Mača 27.minūtē noraidījumu pret Oskaru Cibuļski, kuram tika iesists no aizmugures, nopelnīja Libors Hudāčeks. Tas Latvijai vēlreiz ļāva spēlēt vairākumā, turklāt arī šis tika izmantots, kad pēc teicamas brāļu Roberta un Riharda Bukartu saspēles nepieskatīts vārtu priekšā palika Girgensons, panākdams 2:0.

Dažas minūtes vēlāk noraidījumu nopelnīja spēles pirmo vārtu autors Sprukts, tomēr mazākuma laikā Latvija prasmīgi aizsargājās, tāpēc mazākums tika izturēts. Laukumā kopumā gan bija vērojama līdzvērtīga cīņa, vārtu gūšanas izdevībām esot te pie vieniem, te pie otriem vārtiem. Tiesa, Slovākijas izlasi regulāri iegāza spēles disciplīna, turklāt 36.minūtē Latvijas izlases pretiniekiem laukumā bija pārāk daudz spēlētāju, tāpēc tika piešķirts skaitliskā sastāva pārkāpums. Vairākuma laikā Latvija ļoti pārliecinoši kontrolēja ripu, tomēr pēc vienas no epizodēm pie slovāku vārtiem izcēlās pamatīgi asumi, Robertam Bukartam un Jurajam Mikušam nopelnot abpusējus noraidījumus.

Vairākumu Latvija neizmantoja, bet otrā perioda pēdējā minūtē liels pārsvars piederēja slovākiem, taču tik un tā viņiem Merzļikinu pārspēt neizdevās.

Jau pašā trešā perioda sākumā Slovākija norībināja Merzļikina sargāto vārtu stabu, tomēr spēle joprojām bija no vienas laukuma puses uz otru. Pēcāk komandas varēja uzspēlēt arī formātā četri pret četri, jo abpusējus noraidījumus saņēma Rihards Bukarts un Mihals Sersens. Rezultāts gan šajās divās minūtēs palika nemainīgs, bet 48.minūtē divu minūšu noraidījumu saņēma Artūrs Kulda, kurš saņēma sodu par pretinieka bloķēšanu. Latvijas izlase teju jau bija izturējusi mazākumu, taču astoņas sekundes pirms tā beigām pēc burzmas vārtu priekšā izcēlās Miklīks.

Līdz Latvijas hokejistu atbildei gan nebija ilgi jāgaida, jo vienā no epizodēm asi pret Spruktu nospēlēja Slovākijas izlases kapteinis Vladimīrs Draveckis, kurš līdz ar to saņēma divu minūšu noraidījumu. Arī savus trešos vārtus šajā spēlē Latvija guva vairākumā, kad pēc Cibuļska metiena no zilās līnijas acīgākais pie atlēkušās ripas bija Džeriņš, atjaunojot divu vārtu pārsvaru.

Tomēr Latviju negaidīja vieglas dienas, jo 52.minūtē tika saņemts noraidījums par spēles laika vilcināšanu, bet pamatīgu pretinieku spiedienu izdevās izturēt. Noslēdzošajās pamatlaika minūtēs slovāki centās apdraudēt sāncenšus vārtus, bet trīsarpus minūtes līdz beigām Džeriņam izdevās lielisks pretuzbrukums, bet Slovākiju no vārtu zaudējuma glāba Laco, kurš uzreiz pēc tam tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Noslēdzošajās minūtēs Slovākija atkal bija izveidojusi pamatīgu spiedienu uz Latvijas vārtiem, bet teicams bija Merzļikins, turklāt arī aizsardzībā hokejisti darbojās organizēti.