Foto: TV24

FOTO. Gājienā Rīgā kritizē Izraēlas politiku pret palestīniešiem 146

Policijas uzraudzībā šodien Rīgā notika gājiens “Palestīnas atbalstam”, kurā bija pulcējušies vairāk nekā 100 cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Lai arī Valsts drošības dienests kritiski vērtēja šī pasākuma saskaņošanu, gājiens kopumā noritēja mierīgi.

Gājiena dalībnieki devās no Doma laukuma pa Jēkaba ielu uz Neatkarības laukumu. Sanākušie līdzi bija paņēmuši plakātus, kuros izteicas pārmetumus Izraēlai, piemēram, “Genocīds nav aizsardzība”, “Free Palestine”, “Viņi arī ir cilvēki” “Nē – genocīdam Gazā” un “Izraēla veic genocīdu”. Daži gājiena dalībnieki nesa Palestīnas karogus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dalībnieki skandināja dažādus saukļus, tostarp, “Brīvu, brīvu Palestīnu” un “Eiropa finansē, Izraēla bombardē”, “Par mieri” un “Rokas nost no bērniem Gazā”, kā arī skandēja mūziku, kuras pavadījumā daļa dalībnieku dejoja.

Pirms gājiena tā rīkotāji bija izplatījuši paziņojumu, kurā pauda, ka akcijas mērķis esot solidaritātes izrādīšana Palestīnas iedzīvotājiem. Gājiena rīkotāji aicināja valsts amatpersonas un Latvijas iedzīvotājus izrādīt solidaritāti ar Palestīnas civiliedzīvotājiem un paust nosodījumu Izraēlai, kas īstenojot vardarbību arī pret civiliedzīvotājiem

Kā ziņots, pagājušā gada 7.oktobrī Palestīniešu islāmistu grupējumu “Hamas” un “Islāma džihāds” kaujinieki iebruka Izraēlā, noslepkavojot simtiem izraēliešu. Starp upuriem vairākums bija civilpersonas, un tikai daži desmiti bija karavīri. Teroristi sagrāba arī ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā.

Palestīniešu atbalsta gājiens Rīgā

Izraēlas armija, reaģējot uz uzbrukumu, sāka triecienus Gazas joslā un joprojām veic sauszemes operāciju, kuras mērķis ir iznīcināt “Hamas” teroristu organizāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.