Foto: LETA
Foto: LETA
Krišjānis Kariņš

Kariņš: Latvija neveiks iemaksas ANO Palestīniešu bēgļu lietu aģentūrā, kamēr nebūs skaidrības 99

Latvija neveiks iemaksas ANO Palestīniešu bēgļu lietu aģentūrā (UNRWA), kamēr nebūs skaidrības, uzsvēra ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV), pirmdien piedaloties Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) ikgadējās “Latvijas ārējā un drošības politika. Gadagrāmata 2024” atvēršanas sarīkojumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
Lasīt citas ziņas

Izraēlas amatpersonas publiskojušas pierādījumus, kas liecina par UNRWA darbinieku līdzdalību palestīniešu teroristu grupējuma “Hamās” uzbrukumā Izraēlai 7.oktobrī. Kariņš atzīmēja, ka, ja šie apgalvojumi ir patiesi, tas ir “ārkārtīgi satraucoši” un nav atbalstāmi.

LĀI rīkotajā pasākumā piedalījās arī Izraēlas vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi, kura Latvijas ārlietu ministram jautāja, kā ierobežot Irānas reģionālās ambīcijas un nestabilitāti, ko tā sēj reģionā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kariņš atzīmēja, ka Latvijas valdības nostāja ir pilnīgs atbalsts Izraēlai, kurai ir tiesības sevi aizstāvēt pret teroristisko organizāciju “Hamās”, kas uzbruka valstij 7.oktobrī. Arī Latvija pieprasa pilnīgu ķīlnieku atbrīvošanu.

“Mēs esam arī klusībā pārliecināti, ka vienīgais veids, lai reģionā būtu kaut kas līdzīgs mieram un drošībai, ir neatkarīga Palestīnas valsts, bez kuras ir ļoti grūti saprast, kas atņems terorisma dzinējspēku. “Hamās” un terorisms, manuprāt, ir ideoloģija. Terorisms vienmēr ir dzimis no neapmierinātības un dusmām neatkarīgi no patiesa vai nepatiesa iemesla. Tā ir sajūta,”

sacīja Kariņš.

Viņš sacīja, ka Izraēlai varētu izdoties iznīcināt “Hamās” kā militāri teroristisku organizāciju, taču, ja nebūs nākamā soļa, būs dziļi traumēti jaunieši un bērni – nākamā paaudze – ne tikai Gazas joslā, bet pasaulē, kuriem būs netaisnības sajūta. Kariņš pieļāva, ka būs nākamās teroristu organizācijas tikai ar citiem nosaukumiem, bet ar līdzīgām taktikām.

“Esmu mazāk ieradis sekot līdzi Irānai un tās darbībai, bet vairāk Krievijai. [..] Diezgan maz ir tādu cilvēku, kas izprot Irānu ļoti labi. Vispārīgi runājot, pasaules huligāni ir diezgan līdzīgi, vai mēs tos saucam par Irānu, par Krieviju, par Ziemeļkoreju.

Šiem huligāniem ir viens kopīgs aspekts, psiholoģiski vienāds. Tas notiek skolas pagalmos visā pasaulē. Huligāni vienmēr uzbrūk vājākajam, vai tam, ko tie uzskata par vājāku. Galvenais ir nepieļaut, lai otru uzskatītu par vāju. Ja jūs jebkuram huligānam variet parādīt, ka viņš var tikt pie asiņaina deguna, tas ir vienīgais, kas, šķiet, aptur iebiedēšanu,” teica ārlietu ministrs.

Viņa ieskatā, ASV ar savām gaisa spējām, kas patlaban ir dislocētas Vidusjūras reģionā, cenšas radīt tieši šādu vēstījumu – labi, jūs varat sākt cīņu, bet, iespējams, cīņa nebeigsies tādā veidā, kādā esat iecerējuši.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.