Kā Māra Zālīte kopā ar estrādes zvaigznēm nosvinēja savu dzimšanas dienu

FOTO. Krāšņi un emocionāli! Kā Māra Zālīte kopā ar estrādes zvaigznēm nosvinēja savu dzimšanas dienu 44

Krāšņi, emocionāli un vērienīgi VEF kultūras pilī aizvadīts Māras Zālītes jubilejas koncerts “Paši skaistākie vārdi”. Milzum daudz pozitīvu emociju, ovācijas, sirsnīgi vārdi, mīlestība no māksliniekiem un skatītājiem bija tas, kas šim notikumam piešķīra īpašu jaudu.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 20
Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē
Kokteilis
“Tā ir visprastākā lielummānija un cinisms!” Grupas “Līvi” dibinātājs beidzot skaļi paudis savu viedokli par grupas pašreizējām darbībām
Lasīt citas ziņas

Koncerts bija kā pilnasinīgs atskats uz to Māras Zālītes daiļrades daļu, ko labākie latviešu komponisti ietvēruši mūzikā, un ko lieliski un profesionāli augstā līmenī iznesa izcilu solistu, instrumentālistu un kora sastāvs.

Egila Kupča rudenīgo noskaņu veidotajā skatuves scenogrāfijā tika izmantoti pašas dzejnieces fotografētie dabas skati, dziesmu pieteikumus veidoja īsi audio formātā ierakstīti dzejnieces atmiņu mirkļi, kā arī komponistu atziņas un vēlējumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Koncertā PAŠI SKAISTĀKIE VĀRDI piedalījās Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, Anmary, Andris Ērglis, Antra Stafecka, Jānis Strazdiņš, koris MASKA diriģenta Jāņa Ozola vadībā un instrumentālā grupa – Kristaps Krievkalns, Romāns Vendiņš, Ēriks Upenieks, Miķelis Vīte, Armands Treilihs.

Prieku un gandarījumu par paveikto neslēpj “Producentu grupas 7” vadītājs Aigars Dinsbergs un režisors Valdis Pavlovskis, atzīmējot, ka šis ir vērtīgs notikums Latvijas kultūras dzīvē.

Māras Zālītes dzeja devusi dvēseli un ilgmūžību daudzām populārām dziesmām kas izskanēja koncertā- “Tik un tā”, “Virs galvas mūžīgs Piena ceļš”, “Komunālais blūzs”, ”Paši skaistākie vārdi”, “Trīs lietas”, “Veltījums mīlestībai”, “Gāju ceļu dziedādama”, “Manā sirdī”, “Karsta, karsta rīta rasa”, “Es neesmu burve” u.c., kā arī dziesmām no teātra izrādēm “Meža gulbji”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Lācplēsis”, “Sfinksa”, “Tobago”, “Mistērija par sapni un mīlestību”, “Kā ābeļdārzs ir brīvība”, “Priekules Ikars”, “Indriķa hronika”, “Neglītais pīlēns” u.c.

“Esmu bezgala pateicīga komponistiem, kas devuši manām dzejas rindām vēl vienu garu un laimīgu dzīvi – Jānim Lūsēnam, Imantam Kalniņam, Zigmaram Liepiņam, Mārtiņam Braunam, Raimondam Paulam, Kārlim Lācim, Uldim Stabulniekam, Uldim Marhilēvičam. Visiem nosauktajiem un visiem nenosauktajiem. Pateicos dziesmu izpildītājiem – dziedātājiem, aktieriem, koriem un koristiem. Muzikantiem – solistiem un orķestrantiem. Lauku kapelām un Dziesmusvētku lielajam korim. Visiem, kas dzied līdz, un pat zina vārdus! Paldies! Paldies! Mēs dziedāsim šodien un rīt!”, prieku pauž jubilāre Māra Zālīte.

Reklāma
Reklāma

Koncerta producents Aigars Dinsbergs atzīmē: “Māra Zālīte ir unikāla personība latviešu kultūrā – Atmodas, dziesmotās revolūcijas un inteliģences simbols. Viņas skaidrais skats un viedums bieži ir iedvesmojis un rādījis ceļu mūsu tautai laikmeta griežos. Taču Māra ir arī apburoša sieviete, ģimenes māte, starojoša personība, tādēļ koncertā akcentēsim arī šo viņas maigi sievišķīgo pusi. Esmu patiesi gandarīts pasniegt jubilārei tieši šādu dāvanu.”
“Paši skaistākie vārdi ārstē no vienaldzības un atsvešinātības, ļauj vieglāk panest grūtību maisu, apklusināt gaušanās sirēnas un noārdīt vienaldzības čaulu. Paši skaistākie vārdi aicina mums BŪT. Savā zemē, tautā un valodā. Paldies, Dzejniec!”, koncerta režisors Valdis Pavlovskis neslēpj pateicību par dzejnieces devumu Latvijas sabiedrībai un kultūrai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.