Armands Berķis mačā pret Ķīnu triec grozā bumbu.

Latvijas U-19 basketbola izlase piektdien Grieķijā Pasaules kausa ceturtdaļfināla mačā par 9.-16.vietu ar rezultātu 87:84 (24:23, 22:21, 19:20, 22:20) pārspēja Ķīnas izlasi, gūstot pirmo panākumu turnīrā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55

Latvijas izlases sastāvā 29 punktus iemeta Valters Vēveris, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas, bet Adrians Šnipke izcēlās ar 22 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr viens no šīs valstsvienības līderiem Artūrs Kurucs laukumā pavadīja vien desmit minūtes un 39 sekundes, jo basketbolists pirmajā puslaikā nopelnīja nesportisko un tehnisko piezīmi, tiekot izraidīts no zāles.

Savukārt Ķīnas izlasē tuvu “triple-double” bija Haoveņs Guo, kurš guva 25 punktus, izdarīja 12 rezultatīvas piespēles un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Vien desmit sekundes pirms pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 84:84, taču tad Ričards Vitoļskis trāpīja divpunktu metienu, pēc tam viņš pārtvēra bumbu un nopelnīja iespēju mest “sodiņus”, realizējot vienu no diviem.

Spēles pirmajā ceturtdaļā Ķīnai bija +11, taču vēl līdz desmitminūtes beigām Latvija atspēlējās, pēc tam laukumā ritot līdzvērtīgai cīņai. Latvijai trešajā ceturtdaļā gan bija +9, taču šis pārsvars netika nosargāts, beigās Artūra Visocka-Rubeņa trenētajai komandai svinot laimīgu uzvaru.

Latvijas U-19 basketbola izlase Pasaules kausā tiekas ar Ķīnu

Spēle par 9.-12.vietu Latvijas izlasei paredzēta sestdien.

Jau ziņots, ka Latvijas jaunie basketbolisti grupu turnīrā zaudēja visās trijās spēlēs un ieņēma pēdējo vietu B grupā – 79:93 pret Mali, 52:81 pret Austrāliju un 76:78 pret Kanādu, savukārt astotdaļfinālā tika piedzīvots graujošs zaudējums ar 66:116 pret ASV izlasi.

Pirms diviem gadiem par Pasaules kausa ieguvēju U-19 vecuma grupā gan kļuva Kanāda, bet ASV bija uzvarējusi iepriekšējās divas reizes.

Latvijas juniori tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā ieguva, pērn izcīnot otro vietu Eiropas U-18 čempionātā.

U-19 Pasaules kausa izcīņā puišu konkurencē Latvija pārstāvēta trešo reizi. 1999.gadā tika izcīnīta devītā vieta, bet 2011.gadā Rīgā – desmitā pozīcija.