Vēlēšanas Nīderlandē

FOTO. “Nīderlande tiks atgriezta nīderlandiešiem!” Gērta Vildersa partijas iegūtais balsu vairākums radījis trauksmi Nīderlandes musulmaņu vidū 156

Gērta Vildersa pārstāvētā galēji labējā “Brīvības partija” ieguva visvairāk balsu vēlēšanās, kas norisinājās Nīderlandē. Viņa pretislāma politika rada bažas par tiesībām un drošību, ziņo “The Guardian”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
Lasīt citas ziņas

Gērts Vilderss to raksturoja kā savas politiskās dzīves “skaistāko dienu”. Taču daudziem Nīderlandē ziņas par to, ka Vildersa galēji labējā, pret islāmu vērstā partija trešdien notikušajās vēlēšanās saņēmusi visvairāk balsu, izraisīja trauksmi par to, kas varētu sagaidīt valsti, kas reiz tika uzskatīta par tolerances bāku.

“Šie vēlēšanu rezultāti ir šokējoši Nīderlandes musulmaņiem,” sacīja Muhsins Koktass (Mushin Köktass), musulmaņu un valdības kontaktpersona. “Mēs negaidījām, ka atbalsts partijai ar programmu, kas ir pretrunā tiesiskuma pamatprincipiem, būs tik liels,” viņš piebilst.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atrodoties pie “Brīvības partijas” stūres, Vilderss jau sen ir raksturojis islāmu kā fašistu ideoloģiju un dēvējis to par “atpalikušu kultūru un reliģiju”. Kopš 2004. gada viņš atrodas policijas uzraudzībā un 2016. gadā tika notiesāts par diskrimināciju.

Lai gan pirms vēlēšanām viņš centās mīkstināt savu pret islāmu vērsto retoriku, partijas manifestā ir ietverts mošeju, Korāna un galvassegu aizliegums valdības ēkās. Kad trešdienas vakarā tika paziņoti rezultāti, Vilderss solīja virzīt politiku “likuma un konstitūcijas ietvaros”.

“Mums ir lielas bažas par islāma un musulmaņu nākotni Nīderlandē,” Koktass teica.

“Bēdas un bailes ir milzīgas,” sacīja Habibs El Kadduri (Habib El Kaddouri), kurš vada organizāciju, kas pārstāv holandiešu marokāņus, piebilstot, “Vilderss ir pazīstams ar savām idejām, kas vērstas pret musulmaņiem un marokāņiem. Mēs baidāmies, ka viņš mūs pozicionēs kā otrās šķiras pilsoņus.”

Lai gan vēl nav zināms, vai Vilderss spēs iegūt pietiekami daudz atbalsta, lai izveidotu vairākumu vai kļūtu par premjerministru, viņš ir nodēvēts par Donalda Trampa nīderlandiešu versiju. “Es nezinu, vai musulmaņi joprojām ir drošībā Nīderlandē,” El Kadduri sacīja ziņu aģentūrai “ANP”. “Es uztraucos par šo valsti,” viņš piebilda.

Minoritāšu tiesību partijas “Denk” līderis Stefans van Bērls (Stephan van Baarle) atteicās apsveikt Vildersu ar panākumiem vēlēšanās. “Fakts, ka “Brīvības partija” ieguvusi balsu vairākumu, apdraud miljons Nīderlandes musulmaņu,” viņš sacīja raidorganizācijai “Nos”. “Vildersa kungs vēlas atņemt viņiem tiesības,” viņš piebilda, raksturojot vēlēšanu rezultātus kā “draudus mūsu tiesiskajai valstij”, un nav pelnījis nekādus apsveikumus. “Tas ir iemesls arvien stingrāk cīnīties pret diskrimināciju,” viņš norādīja.

Trešdienas vakarā Vilderss sacīja, ka centīsies attaisnot savu vēlētāju cerības un solīja, ka “Nīderlande tiks atgriezta nīderlandiešiem, patvēruma cunami un migrācija tiks ierobežota”.

Nīderlandes Bēgļu padomē stingrā nostāja patvēruma jautājumā radīja satraukumu. Paziņojumā nevalstiskā organizācija norādīja, ka tā ir “ļoti nobažījusies par cilvēkiem, kuriem jābēg no kara un vardarbības, kad partija, kas nepārprotami iestājas par patvēruma “iesaldēšanu”, ir kļuvusi par lielāko Nīderlandē”.

Muhameds Aknins (Mohammed Aknin), ievērojamais Tilburgas musulmaņu līderis, sacīja, ka trešdienas vakaru pavadījis, atbildot uz “WhatsApp” ziņām satrauktajiem kopienas locekļiem. “Cilvēki baidās, ka drīzumā tiks aizliegtas, piemēram, galvassegas.”

Reklāma
Reklāma

To, kas notiks tālāk, var tikai minēt, viņš sacīja sabiedriskajai raidorganizācijai “Omroep Brabant”. “Lapsai maina kažoku, bet ne viltību,” viņš piebilda.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums