Plecu pie pleca ar Ukrainas karavīriem! Valsts svētku militārajā parādē demonstrē vērienīgu tehnikas klāstu

FOTO. Plecu pie pleca ar Ukrainas karavīriem! Valsts svētku militārajā parādē demonstrē vērienīgu tehnikas klāstu 213

Latvijas proklamēšanas 104.gadadienai veltītajā militārajā parādē Rīgā šodien plks.13.30 demonstrēja vērienīgu tehnikas klāstu un piedalījās arī Ukrainas karavīri, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

“Vai lidmašīnā ir kāds ārsts?” Skride lidmašīnā, kas bija ceļā no Amsterdamas uz Bostonu, izglābis kāda pasažiera dzīvību 15
FOTO. Nevar ne pazīt! Mūziķis un komponists Guntars Račs pārvērties līdz nepazīšanai
Ja uz ielas piedzīvota epilepsijas lēkme un izsaukta “ātrā” palīdzība, pēc tam par izsaukumu būs jāmaksā?
Lasīt citas ziņas

Parādi, kurā piedalījās aptuveni 1500 karavīru, zemessargu, policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu, komandēja Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris pulkvedis Reinis Baško, bet to pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Egils Levits, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Militārās parādes ierindas priekšgalā soļoja Nodrošinājuma pavēlniecības karavīri, kuriem šogad bija uzticēts nest Latvijas armijas karogu. Aiz Latvijas armijas karoga grupas karogu nesa gan NATO spēku integrācijas vienības, gan trīs Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes – Baltijas Aizsardzības koledžas – karoga grupa un Daudznacionālās divīzijas štāba “Ziemeļi” karoga grupa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Parādē ar karoga grupu piedalījās arī sabiedroto spēku karavīri no Albānijas, Kanādas, Čehijas, Dānijas, Vācijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un ASV, ar kuriem Latvijas karavīri ikdienā plecu pie pleca pilda uzdevumus gan starptautiskajās operācijās, gan apgūst iemaņas un prasmes militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs.

Šogad parādē piedalījās arī Ukrainas karoga grupa un kā norādījusi ministrija, tad aizsardzības nozares sniegtais atbalsts Ukrainas armijai mērāms aptuveni 300 miljonu eiro apmērā, un tajā iekļautas pretgaisa un prettanku raķešsistēmas, artilērija, helikopteri, bezpilota lidaparāti, munīcija un karavīru individuālais ekipējums.

Latvijas bruņotos spēkus parādē pārstāvēja Mācību vadības pavēlniecības karoga grupa, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Instruktoru skolas karoga grupa, Kājnieku skolas karoga grupa, Kaujas atbalsta nodrošinājuma mācību centra karoga grupa, Sakaru skolas karoga grupa, Jūras spēku mācību centra karoga grupa, Štāba bataljons, Jūras spēki, Gaisa spēki, Nodrošinājuma pavēlniecība, Zemessardzes karoga grupa, Zemessardzes brigādes, un Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde.

Sabiedroto bruņotos spēkus parādē pārstāvēja Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vienības un Dānijas bruņoto spēku vienība. Tāpat parādē piedalījās vienības no Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī no pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas un Jaunsardzes.

Parādes muzikālo noformējumu nodrošināja Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, Jūras spēku orķestris un Zemessardzes orķestris. Parādes kājnieku vienības militāro orķestru pavadībā turpināja gājienu pa Kaļķu ielu, Brīvības ielu, Bruņinieku ielu līdz Skanstes ielai.

Parādi noslēdza Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku, kā arī Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā lidojumam labvēlīgos laika apstākļos bija redzamas divas Gaisa spēku lidmašīnas “An-2”, divi Valsts robežsardzes helikopteri – “AgustaWestland 109” un “AgustaWestland 119”, Latvijas nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” lidmašīna “Airbus 220-300”, kā arī divi Ungārijas “JAS39 Grippen” un divi Vācijas “Eurofighter” iznīcinātāji, kas veic patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas.

Šogad parādē tika demonstrēta Latvijas uzņēmēju ražotais bezpilota lidaparāts “Atlas Pro”, kā arī vieglais militārais transportlīdzeklis “Fox”.

Parādē bija vērojama Latvijas bruņoto spēku militārā tehnika, tostarp bruņumašīnas “Patria” 6×6, kuras iegādātas no Somijas uzņēmuma “Patria” un 2021.gada 29.oktobrī piegādājis pirmos četrus jaunos 6×6 bruņu transportlīdzekļus. Tāpat parādē varēja redzēt pašgājējhaubiču sistēmas “M109”, kuras iegādātas no Austrijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās.

Parādē piedalījās arī kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas “CVR(T)”, ko Nacionālie bruņotie spēki iegādājušies no Lielbritānijas Sauszemes spēku mehanizācijas projekta ietvaros.

Parādē demonstrēja mīnu sprādzienu izturīgos ceļu atmīnēšanas transportlīdzekļus “Husky”, tuvās darbības pārnēsājamo pretgaisa aizsardzības sistēmu “Stinger”, taktiskos transportlīdzekļus “Bombardier MAX 650”, kvadraciklus un citu Latvijas bruņoto spēku militāro tehniku.

Parādes apmeklētāji varēja vērot arī sabiedroto valstu bruņutehniku, piemēram, Itālijas bruņoto spēku tanku “Ariete” un bruņutransportieri “Centauro”, Spānijas bruņoto spēku tanku “Leopardo”, Polijas bruņoto spēku tanku “PT91”, Kanādas bruņoto spēku kaujas bruņumašīnas “LAV”, kā arī Albānijas, Čehijas, Slovēnijas, Slovākijas, Melnkalnes un Dānijas bruņoto spēku militāro tehniku.

Valsts policija militārajā parādē piedalījās ar motocikliem “BMW R 1250 RT”, kurus izmanto ceļu satiksmes uzraudzībā un augstāko valsts un ārvalstu amatpersonu eskortēšanā, un autotransporta vienībām, kuras izmanto ceļu satiksmes uzraudzībā, sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, tostarp operatīvajiem transportlīdzekļiem ar speciālo krāsojumu “Škoda Superb” un “Volkswagen Tiguan”, kas tiek izmantoti slēptajai satiksmes uzraudzībai cīņā ar agresīviem autobraucējiem.

Savukārt Valsts robežsardze parādē demonstrēja apvidus automašīnas “Nissan Pathfinder” ar sniega motocikliem “Polaris Wide Track LX” un “Toyota Hilux”, kurus izmanto valsts robežas apsardzībā, jauno robežsargu apmācībām un speciālo operāciju uzdevumu veikšanai, operatīvos transportlīdzekļus “Renault Trafic”, kas tiek izmantoti imigrācijas kontrolē, mobilo patruļu un kontrolposteņu nodrošināšanai, kā arī kvadriciklus “Polaris MV850”, kas ievērojami uzlabo Valsts robežsardzes mobilitāti un tiek izmantoti patruļām pierobežā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests parādē demonstrēja specializēto Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehniku, ko izmanto ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbos, tostarp “Mercedes-Benz Unimog”.

21 nāciju zalvi par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai no AB dambja veica Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljons.

Savukārt par kārtību un drošību parādes norises vietā un laikā rūpējās Militārā policija un Speciālo uzdevumu vienība, bet par medicīnisko nodrošinājumu – Nodrošinājuma pavēlniecība.

SAISTĪTIE RAKSTI

Jau ceturtdien Rīgas ostas Pasažieru termināļa piestātnēs ieradušies Jūras spēku štāba un apgādes kuģis “Virsaitis”, patruļkuģis “Jelgava” un Valsts robežsardzes kuģis “Rānda”, savukārt 18.novembrī piestātnē būs ieradušies Nīderlandes Jūras spēku kuģis “Schiedam”. Piestātnē atrodas ASV Krasta apsardzes kuģis “USCGC Hamilton (WMSL 753)” un 18.novembrī Daugavā pretī parādes norises vietai atradīsies Jūras spēku krasta apsardzes kuģis “Gaisma”. Valsts robežsardzes kuģis “Rānda” būs atvērts apskatei.

Tāpat šodien no plkst.11 līdz 16, Rīgas Pasažieru ostas piestātnē Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus apmeklēt Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstādi, kurā būs apskatāma arī Valsts robežsardzes tehnika un aprīkojums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Vai lidmašīnā ir kāds ārsts?” Skride lidmašīnā, kas bija ceļā no Amsterdamas uz Bostonu, izglābis kāda pasažiera dzīvību 15
FOTO. Nevar ne pazīt! Mūziķis un komponists Guntars Račs pārvērties līdz nepazīšanai
Ja uz ielas piedzīvota epilepsijas lēkme un izsaukta “ātrā” palīdzība, pēc tam par izsaukumu būs jāmaksā?
Kam jāatmaksā dēla ņemtais kredīts, ja pats to vairs nevar izdarīt? Vai vecākiem?
VIDEO. Jauna latviešu sieviete veikusi eksperimentu, vai var izdzīvot ar 100 eiro mēnesī: “Es ļoti gribu ēst!” 137
Lasīt citas ziņas
Cietusī spriedumu nesagaida… Paziņoti tiesas spriedumi rekordsenās – pirms 30 gadiem ierosinātās – krimināllietās
“Vai lidmašīnā ir kāds ārsts?” Skride lidmašīnā, kas bija ceļā no Amsterdamas uz Bostonu, izglābis kāda pasažiera dzīvību 15
Saldus novadā grāvī ieslīdējis autobuss 7
Ja uz ielas piedzīvota epilepsijas lēkme un izsaukta “ātrā” palīdzība, pēc tam par izsaukumu būs jāmaksā?
Cik tālu pavirzījusies lieta par ar dienesta telefona iespējamu izblēdīšanu Ģirģena vajadzībām?
21:57
Pirms 100 gadiem Nacionālajā operā Rīgā izrādīja pirmo Latvijā patstāvīgi iestudēto baleta izrādi
21:26
Saldus novadā grāvī ieslīdējis autobuss 7
20:48
Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien svin 85. dzimšanas dienu 3
Latviju šķērsos jaunas nokrišņu zonas. Kurās dienās snigs visvairāk? Prognoze nākamajai nedēļai
Mūžībā devies latviešu dziesminieks un jumiķis Haralds Sīmanis
“Nešaubījos, ka došos karot!” Jurko stāsts par kaujām līdz spēku izsīkumam un ko karam nodarīja korupcija 74
FOTO. Nevar ne pazīt! Mūziķis un komponists Guntars Račs pārvērties līdz nepazīšanai
Ar 52 balsīm “par” – nolemts! Tiks no jauna veidots klimata un enerģētikas ministra amats 109
Krievi atvelk karaspēku no pilsētām iepretim Hersonai. Vai Ukrainas karavīri jau šķērsojuši Dņepru?
VIDEO. Rumānijā aizdedzies slavenais “Coca-Cola” Ziemassvētku auto
“No Kariņa neesmu dzirdējis nevienu vārdu par darbiem, kas valdībai būtu svarīgi,” norāda Jaunups
Valstij nodarīti zaudējumi teju miljona eiro apmērā: uzņēmuma vadītāju tiesās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas
Kam jāatmaksā dēla ņemtais kredīts, ja pats to vairs nevar izdarīt? Vai vecākiem?
Novembrī Ukrainas armija iznīcinājusi rekordlielu iebrucēju skaitu
“Mums jānodrošina, lai viņi uzvarētu!” Sabiedrotie palīdz Ukrainai
VIDEO. “Man likās – ja es to somiņu nenopirkšu, es nomiršu”: Elita Patmalniece ceļojumā tiek pie kārotā zīmola somas 3
Tomēr pieņem Juridiskās komisijas neatbalstītos grozījumus – veidos arī ministru biedru amatus
Līcīša feļetons: Šalom aleihem, Izraēla! Vai prezidenta Levita vizīte tur nebija untums?
Kur patiesībā tiek ražots jaunais Moskvičs, vai to vairs var saukt par krievu auto? 10
Sen nav zvanījis: Makrons cer tuvākajās dienās runāt ar Putinu 4
Beness Aijo kļuvis par Krievijas pilsoni. PMLP vērtēs Latvijas pilsonības atņemšanu viņam 62
VIDEO. “Liela daļa gan palika aiz svītras…” – grupas “Dzelzs vilks” solists Juris Kaukulis nāk klajā ar jaunumiem
Dabasgāzes lielvalsts Krievija paaugstina iedzīvotājiem gāzes un elektrības cenas jau otro reizi šogad 4
Vēstuļbumbu saņēmis arī Spānijas uzņēmums, kas ražo ieročus piegādēm Ukrainai 3
VIDEO. “Iespēra pa kājām, pa vēderu, pa galvu!”: kāds tētis pie Juglas vidusskolas, gribot pārmācīt sava bērna pāridarītājus, iekuļas lielās nepatikšanās 3
“To šuvu pati”: politiķe Sandra Kalniete pastāsta par savu tērpu, kas tika “karstasinīgi” apspriests soctīklos 9