Uz Rīgu atvesti pirmie pieci "Rīgas satiksmes" elektroautobusi

FOTO. Rīgas mērs Ķirsis kopā ar “Rīgas satiksmes” darbiniekiem izmēģina pirmos jaunos elektroautobusus 60

Rīgu sasnieguši pirmie pieci “Rīgas satiksmes” jaunie elektroautobusi. Šodien uzņēmumā Vestienas ielā autobusi nobrauca no treileriem.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa, vispirms tiks veikta autobusu testēšana, izmēģināšana maršrutos, uzlādes pārbaudes un citi tehniskie darbi, pirms jaunie autobusi varēs sākt pārvadāt pasažierus.

Esot plānots, ka jaunie autobusi maršrutos sāks kursēt jau šogad.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņots, “Rīgas satiksmes” konkursā par 52 elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi ir uzvarējis uzņēmums “Solaris Bus & Coach Sp. z o.o.”.

Kopējā maksimālā plānotā iepirkuma summa par 52 elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi ir 34,3 miljoni eiro bez PVN. Kopējais līguma termiņš plānots ne ilgāks kā pieci gadi, neskaitot paredzētos garantijas termiņus.

Pirmo 35 elektroautobusu iegādei plānotā maksimālā līgumsumma ir 23,1 miljoni eiro bez PVN. Elektroautobusi tiks iegādāti projektā “Elektroautobusu iegāde Rīgas valstspilsētai”, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 18,2 miljoni eiro.

Uzņēmuma vērtējumā, iegādājoties elektroautobusus, tiks būtiski mazināta transporta radītā negatīvā ietekme uz vidi Rīgas pilsētā, kā arī uzlabota pārvietošanās kvalitāte un komforts, kas veicinātu iedzīvotāju paradumu maiņu, priekšroku dodot sabiedriskajam transportam, veicinot sabiedriskā transporta pasažieru skaita pieaugumu.

Paredzams, ka jaunie elektroautobusi nomainīs novecojušos aptuveni 20 gadus nokalpojušos autobusus.

“Rīgas satiksmes” elektroautobusu iepirkuma pirmajā kārtā interesi piegādāt transportlīdzekļus izrādīja 10 kandidāti. Pēc rūpīgas kandidātu pieteikumu izvērtēšanas nolikumā paredzētajām atlases prasībām otrajai kārtai tika atlasīti pieci pretendenti, no kuriem piedāvājumus iesniedza divi piegādātāji.

“Solaris” ir Polijas uzņēmums un viens no vadošajiem Eiropas autobusu un trolejbusu ražotājiem, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.