Rīgas Zoodārza žirafes svin dzimšanas dienas svinības

FOTO un VIDEO. Žirafēm Vakilijai un Kimi sarīko īpašas svinības Rīgas Zoo 3

Vakar, 9. augustā Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Žirafu mājā dzimšanas dienā tika sveiktas zoodārza žirafes Vakilija (3 gadu jubilejā) un Kimi (15 gadu jubileja).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

Atklājot notikumu, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis pauda prieku par to, ka jaunā žirafe lieliski iejutusies mūsu Zoodārzā, padarot vienu no nozīmīgākajām ekspozīcijām daudz interesantāku un saistošāku mūsu apmeklētājiem: “Šie dzīvnieki ir globāli apdraudēti un iekļauti Pasaules Sarkanajā grāmatā. Mēs esam iesaistījušies žirafu EEP programmā (apdraudēto sugu Eiropas programma), lai kopīgiem spēkiem ar citiem zooloģiskajiem dārziem saglabātu šos neparastos garkaklainos dzīvniekus.

Vakilijas ierašanās Rīgas Zoodārzā pērn ir lielisks apliecinājums uzticībai, ko esam saņēmuši no programmas koordinatoriem, un mūsu darbinieku profesionalitātei. Pa šo gadu esam godam turējuši augstu uzstādīto kvalitātes latiņu. Par to ir liels prieks gan mums, gan arī apmeklētājiem.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasākuma turpinājumā žirafu kopēja Aleksandra Mihailidi-Antonovska stāstīja par abu žirafu raksturiem un barošanas īpatnībām: “Sākumā abi dzīvnieki mita atsevišķos voljeros, taču viņi varēja gan saostīties, gan pieskarties viens otram. Kad abi bija saraduši, tad laidām tos kopā vienā aplokā.

Vakilija, kā jau jauns dzīvnieks, labprāt vēlas rotaļāties, taču Kimi ir ieturēts un daudz šādas delverībās neiesaistās. Tā kā Vakilija vēl nav pieaugusi, tad tai nepieciešama enerģētiski un minerālvielām, vitamīniem bagātīgāka barība. Tādēļ gan šodienas svētku tortē, gan arī ikdienas maltīšu sastāvā ir vairāku veidu granulas, mazliet burkāna kārumam un regulāri arī ķiploks. Mēs ik dienas rūpējamies, lai mūsu dzīvnieki saņemtu pilnvērtīgu, sabalansētu un veselīgu barību.”

Pasākuma noslēgumā abi gaviļnieki varēja baudīt “svētku torti žirafu gaumē”, kas tika iebērta speciālās liela izmēra pudelēs ar caurumiem, lai Vakilijai un Kimi vairāk nāktos nopūlēties – tā teikt, prieks baudīt “torti” ilgāks.

Žirafes Vakiliju un Kimi dzimšanas dienā var apsveikt ikviens, ziedojot 25 eiro dzīvnieka ikdienas granulu porcijas iegādei! Labdaru vārdus ar datumu publicējam Zoodārza mājaslapas sadaļā “Atbalsti”, kur atrodami arī visi ziedošanas nosacījumi (https://rigazoo.lv/lv/atbalsti/ziedo-zirafei-vakilijai ), bez tam Dienas ziedotāja vārds tiek ierakstīts īpašā stendā Žirafu mītnē.

Šovasar Zoodārza dzīvnieku publisko barošanu ietvaros, apmeklētājiem ir iespēja četras reizes dienā vērot, kā mielojas žirafes.

Žirafu barošana notiek katru dienu plkst. 11.30, 14.00, 16.30 un 17.30. Pilns dzīvnieku publisku barošanu saraksts atrodams šeit:

Žirafe Vakilija ar SIA “Latvijas Mobilais Telefons” atbalstu Rīgā ieradās 2021. gada 22. jūlijā no Šmīdingas zoodārza Austrijā.

Āfrikā sastopamas 9 pasugu žirafes. Rīgas zoodārzā apskatāmas ir Rotšilda žirafes, kuru izcelsme meklējama Ugandā un Kenijā.

Reklāma
Reklāma

Gan malumedības, gan cilvēku saimnieciskā darbība arvien samazina žirafu skaitu savvaļā un šī suga 1996. gadā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā un 2016. gadā atzīta par jutīgu pret apdraudējumiem (VU-Vulnerable). Lai koordinētu un uzraudzītu žirafu turēšanu un vairošanu nebrīvē, 1990. gadā izveidota šīs apdraudētās sugas vairošanas Eiropas programma, kuras ietvaros arī notika Vakilijas uzticēšana Rīgas zoodārzam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.