Koncerts Jānim Peteram 85 Liepājā

FOTO. Uz skatuves Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels, Antra Stafecka un citi. Ar vērienīgu koncertu Liepājā atzīmēta Jāņa Petera 85. dzimšanas diena 5

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 6. jūlijā ar vērienīgu koncertu tika atzīmēta izcilā latviešu dzejnieka Jāņa Petera 85. dzimšanas diena. Atbalstot šo nozīmīgo notikumu, saņemts finansējums no Kurzemes kultūras programmas 2024 ietvaros, ko īsteno Kurzemes plānošanas reģions VKKF mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” ietvaros.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Koncerta laikā izskanēja Raimonda Paula, Ulda Stabulnieka, Ivara Vīgnera un citu komponistu tautā iemīļotas dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem. Kā īpašs pārsteigums klātesošajiem bija Jāņa Ivuškāna veltījums jubilāram – par godu jubilejas koncertam radīta jaundarba pirmatskaņojums.

“Veidojot šo koncertu, mēs ne tikai domājām par to, kā iepriecināt mūzikas un dzejas mīļotājus, bet arī, kā izcelt un atklāt jaunas šķautnes un dimensijas jau laika pārbaudi izturējušajās un tautas atzinību iemantojušajās kultūras pērlēs, “ atklāj pasākuma organizatori.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jāņa Petera jubilejas koncerta ietvaros uz skatuves kāpa ne vien Baltic Groove Orchestra diriģenta Jāņa Ivuškāna vadībā, bet arī Liepājas jauktais koris “Laiks” (vadītāja Ilze Balode), ritma grupa, kā arī Latvijā zināmi un iemīļoti solisti – Daumants Kalniņš, Elza Rozentāle, Antra Stafecka, Zigfrīds Muktupāvels.

Pazīstamais dzejnieks, publicists, sabiedriskais darbinieks un diplomāts Jānis Peters dzimis 1939. gada 30. jūnijā Priekulē. Tautas atzinību J. Peters ieguvis kā populāru dzejas rindu autors, neskaitāmu tautā mīlētu un dziedātu dziesmu tekstu radītājs.

Jubilejas koncerta mērķis bija atzīmēt izcilā dzejnieka ieguldījumu latviešu dzejas un mūzikas pasaulē, godināt no Kurzemes nākušo talantu, vienlaikus dāvājot baudījumu mūzikas klausītājiem un bagātinot mūzikas un mākslas vēstures mantojumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.