Uz Ukrainas pilsētu Čerņihivu nosūtīti desmit Rīgas dāvinātie autobusi ar ziedojumiem

FOTO. Uz Ukrainas pilsētu Čerņihivu izbraukuši desmit Rīgas dāvinātie autobusi ar ziedojumiem 57

Šodien, 28.novembrī, ceļu uz Čerņihivas pilsētu Ukrainā sākuši desmit Rīgas pašvaldības uzņēmuma SIA “Rīgas satiksme” dāvinātie un ar rīdzinieku ziedojumiem piepildītie autobusi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Lasīt citas ziņas

Kopš 2022.gada pavasara Rīga Ukrainai ziedojusi kopā 31 autobusu.

Rīdzinieki no 11.novembra līdz 15.novembrim dažādās Rīgas vietās varēja atstāt ziedojumus Čerņihivas iedzīvotājiem. Šoreiz iedzīvotāji bija īpaši aicināti ziedot lietas bērniem, kuri ikdienā turpina mācības bērnudārzos un skolās, slēpjoties bumbu patvertnēs no raķešu uzlidojumiem. Tāpat, gatavojoties ziemai, rīdzinieki dāvināja siltu apģērbu un sildītājus, kā arī pārtikas un higiēnas preces.

CITI ŠOBRĪD LASA

Reizē ar “Rīgas satiksmes” autobusiem uz Ukrainu devās arī pirmais Latvijā tapušais mobilais stomatoloģijas kabinets, kuru Ukrainai dāvina nodibinājums “Ganta fonds”.

Mobilais stomatoloģijas kabinets jeb furgons tapis sadarbībā ar Latvijas Zobārstu asociāciju, pateicoties Latvijas uzņēmēju materiālajiem ziedojumiem. Veicot līdzīgu Ukrainā izmantotu transporta vienību analīzi un uzlabojot to ergonomiju, trīs cilvēku komanda, kurā darbojas Artūrs Kristlībs, Aigars Loss un Ēriks Teniss, radījuši Latvijā pirmo pārvietojamo stomatoloģijas kabinetu Ukrainas armijas vajadzībām.

Kravas furgons aprīkots ar vienu stacionāro un vienu universālo darba vietu stomatologiem. Furgona iekārtojums ļauj veikt stomatoloģiskās procedūras, kā arī sniegt pirmreizējo ķirurģisko palīdzību smagāku sejas ievainojumu gadījumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.