Latvijas futbola izlase.

FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu 0

Latvijas futbola izlase otrdien pēc sešām “sausām” spēlēm beidzot guva vārtus, taču vienalga cieta bezierunu zaudējumu 2020.gada Eiropas čempionāta atlases mačā, viesos ar rezultātu 1:3 (1:3) atzīstot Izraēlas pārākumu.

Notriektā tautumeita 6

11 vilku labā ārtus guva Vladimirs Kamešs, taču tobrīd Latvija jau zaudēja ar 0:2, jo atkal gana ātri bija ielaidusi vārtus.

Latvijas izlase, skaitot arī pārbaudes spēles, nav uzvarējuši 16 mačos pēc kārtas, šajā neveiksmju joslā piedzīvojot 11 zaudējumus. Iepriekšējo uzvaru latvieši svinēja pērnā gada jūnijā Baltijas kausa mačā, bet starptautiskajos turnīros līdz šīm pēdējais panākums gūts vairāk nekā pirms diviem gadiem.

Otrdien Beerševas pilsētā notikušajā cīņā tika piedzīvots jau astotais zaudējums pēc kārtas, piedevām, tie visi bijuši šā brīža izlases galvenā trenera Slavišas Stojanoviča vadībā.

Latvijas futbola izlase mačā pret Izraēlu

Izraēlas izlasē divus vārtus guva Munass Daburs, bet reizi izcēlās mājinieku uzbrukuma līderis Erans Zahavi, kurš jūnijā pirmā apļa cīņā Latvijas vārtos “Daugavas” stadionā iesita trīs vārtus.

Atkal ātri zaudēti vārti

Jau pirmajās minūtēs Latvijas izlases vārtsargam Pāvelam Šteinboram bija jāglābj komanda no ātri ielaistiem vārtiem, kas iepriekšējās spēlēs pretiniekiem palīdzēja salauzt cīņas gaitu. Izraēla turpināja saimniekot Latvijas laukuma pusē līdz 16.minūtē pilnīgi viens pret Šteinboru nonāca Munass Daburs, kurš raidīja bumbu tīklā.

Izraēla turpināja uzbrukt un 26.minūtē sarāva Latvijas izlases aizsardzību. Pēc pirmā sitiena Šteinbors glāba, bet ar otro mēģinājumu viņu pārspēja Erans Zahavi. Mājinieki turpināja dominēt un regulāri apdraudēja Šteinbora vārtus, kamēr Latvijas izlase centās atbildēt ar pāris pretuzbrukumiem līdz 40.minūtē panāca 1:2. Pēc tālas piespēles bumbu savā rīcībā ieguva Vladislavs Gutkovskis, kurš to pāradresēja brīvajā zonā atstātajam Kamešam. Latvijas izlases pussargs sita bumbu garām Izraēlas vārtsargam Ofiram Marsiano un trāpīja mērķī.

Tiesa, pāris minūtes vēlāk Izraēla ar precīzu sitienu noslēdza savu kārtējo uzbrukumu, bumbu pāri Šteinboram pārceļot Daburam.

Otro puslaiku Latvijas izlase sāka ar standarsituāciju pretī Izraēlas vārtiem, bet pēc tam mājinieki atbildēja ar kārtējo bīstamo sitienu. Spēles 57.minūtē Roberts Savaļnieks izpildīja teicamu soda sitienu, taču pietrūka veiksmes, jo bumba trāpīja pa vārtu stabu. Turpinājumā atkal Izraēla apliecināja savu favorītu statusu, taču 16 minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Kameša piespēles bīstamu sitienu no tuvas distances izdarīja Gutkovskis.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc soda sitiena Latvijas izlases vārtu pārliktni norībināja Zahavi, bet pēc šīs epizodes bumba nonāca uz maiņu nākušā Daniela Ontužāna rīcībā, jaunajam futbolistam aizlaužoties teju līdz pretinieku soda laukumam, taču epizode, tāpat kā visa spēle Latvijai nozlēdzās neveiksmīgi.

G apakšgrupā līdere ar 19 punktiem astoņās spēlēs ir Polija, kas jau tikusi pie ceļazīmes uz finālturnīru. Poļiem ar 16 punktiem seko Austrija, tālāk ar 11 punktiem ir Slovēnija, Ziemeļmaķedonija un Izraēla, bet bez punktiem ir Latvija, kura šajā ciklā ir ar katastrofālu vārtu attiecību – 2:27.

Par “vienpadsmit vilkiem” dēvētā komanda kvalifikācijas ciklā zaudējusi visās astoņās spēlēs. Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvots 0:3 zaudējums pret Izraēlu un 0:5 – pret Slovēniju. Septembrī viesos ar 0:6 tika piedzīvota sagrāve pret Austriju un savās mājās ar 0:2 zaudēts Ziemeļmaķedonijai. Savukārt iepriekšējā mačā oktobrī savā laukumā ar 0:3 tika zaudēts Polijai, kam visus trīs vārtus guva Roberts Levandovskis.

Kvalifikācijas cikla noslēgumā Latvija novembrī izbraukumā tiksies ar Slovēniju un mājās duelēsies ar Austriju.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 139.vietā, bet Izraēla – 86.pozīcijā.