Rīgas un Minskas hokeja komandu cīņa.

FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” uguņo pirmajā periodā un pārtrauc zaudējumu sēriju 0

Ar trim gūtiem vārtiem pirmajā periodā astoņu zaudēto spēļu sēriju trešdien pārtrauca vienīgā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Rīgas “Dinamo” savā laukumā ar rezultātu 3:2 (3:1, 0:0, 0:1) uzveica Minskas “Dinamo”.

Uzvarētāju labā divus precīzus raidījumus veica Kārters Eštons, bet vienus vārtus guva Gints Meija.

Spēli aktīvāk iesāka mājinieki, kuri jau spēles trešajā minūtē ieguva iespēju spēlēt vairākumā. Skaitliskais pārākums nesa augļus, jo pēc spēcīga metiena no zilās līnijas, vārtu priekšā aktīvi darbojās Eštons, kuram izdevās iebakstīt ripu aiz vārtu līnijas, panākot 1:0 rīdzinieku labā. Atbalstītājiem par prieku jau četras minūtes vēlāk Kristaps Sotnieks veica solo reidu un, apslidojis teju vai visu laukumu, piespēlēja Meijam, kurš ar spēcīgu metienu augšējā kreisajā vārtu stūrī, rezultātu dubultoja.

Šādu rezultātu izdevās saglabāt mazāk nekā pusminūti, jo ar precīzu metienu no distances izcēlās aizsargs Vladislavs Jerjomenko. Turpinājumā spēles temps nekritās un jau pusotru minūti vēlāk Eštons ar Meiju aizskrēja pretuzbrukumā, kas beidzās ar vārtu guvumu, jo pirmais pie Meijas mestās ripas bija pirmo vārtu autors, uz rezultāta tablo atgriežot divu vārtu pārsvaru. Eštonam mača 16.minūtē izgājienā vienatnē pret vārtsargu bija iespēja noformēt sev “hat-trick”, tomēr viņam neizdevās pārcelt ripu pāri vārtsarga kājsargam.

Rīgas “Dinamo” pirmajā periodā sešu minūšu un 16 sekunžu laikā guva vairāk vārtu nekā iepriekšējās piecās spēlēs kopā.

Otrajā periodā abas komandas turpināja demonstrēt ātru un aktīvu spēli, tomēr ripas lielākoties atradās pie laukumu apmalēm. Gan rīdzinieki, gan viesi vairākkārt izveidoja bīstamas vārtu gūšanas iespējas, tostarp četras ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām, kad Nerijus Ališausks ar tālu piespēli vienatnē pret vārtsargu izvirzīja Eštonu, tomēr uzbrucējam neizdevās trešo reizi pārspēt vārtsargu. Atlikušajā laikā neviena no komandām tā arī nespēja gūt vārtus, 40 minūtēm noslēdzoties ar rezultātu 3:1 par labu mājiniekiem.

Trešā perioda sākumā skaitlisko vairākumu savai komandai nopelnīja Miķelis Rēdlihs, tomēr to izmantot neizdevās. Šāda pati iespēja nepilnas piecas minūtes vēlāk bija arī viesiem, bet pēc neveiksmīga pirmā mēģinājuma, otro iespēju vairākumā Minskas komandai deva Frenks Razgals, nopelnot divu minūšu sodu par grūdienu apmalē. Minskas komanda vārtus neguva arī otrajā skaitliskajā vairākumā, bet astoņas minūtes līdz mača beigām Sotnieks viesiem sniedza trešo iespēju, kas tika izmantota, Meijam neveiksmīgi pielabojot ripas lidojuma virzienu.

Rīgas "Dinamo" spēle pret Minskas "Dinamo"

Atlikušajā laikā nospiedošs pārsvars piederēja Minskas “Dinamo”, tomēr viesu spēlētāji nespēja vēlreiz “uzlauzt” Andreja Makarova cietoksni, rīdziniekiem svinot pirmo panākumu pēdējās deviņās spēlēs.

Jau ziņots, ka pirmdien Latvijas komanda sīvā cīņā ar 1:2 atzina Maskavas apgabala “Vitjaz” komandas pārākumu. Rīdzinieki zaudējuši jau astoņos mačos pēc kārtas, turklāt šajā sērijā guvuši vien sešus vārtus.

Pagājušajā nedēļā komandas sastāvā debitēja divi vārtsargi Andrejs Makarovs un Aleksanders Salāks, kuri gan nav spējuši izvest no melnās joslas, bet pirmdien Rīgas vienībā savu pirmo spēli aizvadīja aizsargs Oskars Bārtulis. No komandas atbrīvoti vārtsargs Kristers Gudļevskis, kā arī uzbrucēji Jākobs Berjlunds un Dāvids Ulstrēms.

Savukārt Minskas komanda pēdējās sešās spēlēs cietusi četrus zaudējumus, taču šajā sērijā tikai vienā duelī nav tikusi pie punktiem.

Pēc šīs cīņas rīdzinieki dosies izbraukumā, kurā mēros spēkus ar Omskas “Avangard”, Čeļabinskas “Traktor” un Nursultanas “Baris” vienībām.

Rīgas klubs ar sešiem punktiem 15 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 12 Rietumu konferences komandām un ir visvājākā vienība līgā, kamēr Minskas vienība ar 15 punktiem 15 cīņās ir astotā.