Zemgus Girgensons gūst savus otros vārtus sezonā, pārspējot “Lightning” vārtsargu.

Girgensons beidzot iemet, taču “Sabres” pārtrūkst desmit uzvaru sērija 0

Zemgus Girgensons ceturtdien guva sezonas otros vārtus Nacionālajā hokeja līgā (NHL), taču viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda cieta neveiksmi un pārtrauca savu panākumu sēriju.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Sabres” viesos ar 4:5 (2:3, 1:0, 1:2) piekāpās Tampabejas “Lightning”. Līdz ar to beidzās Bufalo komandas desmit panākumu sērija, kas bija atkārtots kluba rekords.

Desmit uzvaras pēc kārtas “Sabres” guva arī 1984. un 2006.gadā, bet pēdējos gados “Sabres” ikreiz bijusi viena no vājākajām NHL komandām.

Bufalo komandas rindās šajā mačā ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Sems Reinhārts, bet pa reizei precīzi bija Girgensons un Teidžs Tompsons.

Latvijas hokejists vārtus guva pirmās trešdaļas vidū, kad rezultāts bija 1:0 “Lightning” labā, jo iepriekš bija izcēlies mājinieku spēlētājs Dens Džirardi. Girgensons vārtu priekšā pielika nūju zviedru aizsarga Rasmusa Ristolainena mestajai ripai, izlīdzinot rezultātu.

Pēc aptuveni vienas minūtes Reinhārts panāca 2:1, tomēr Alekss Kilorns un Ņikita Kučerovs atkal ieguva pārsvaru Tampabejas klubam. Otrajā periodā Reinhārts panāca izlīdzinājumu 3:3, turklāt Tompsons noslēdzošajā trešdaļā viesus atkal izvirzīja vadībā ar 4:3, tomēr Stīvens Stemkoss un Sedriks Pakets nodrošināja mājiniekiem uzvaru ar 5:4.

Girgensons spēlēja 14 minūtes un septiņas sekundes, no tām teju trīs minūtes skaitliskajā mazākumā. Viņš divas reizes meta pa vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus.

Girgensons vārtus guva pēc deviņu spēļu pārtraukuma, bet šosezon latvietis 24 spēlēs izdarījis divus precīzus metienus un veicis četras rezultatīvas piespēles.

“Sabres” nākamo maču aizvadīs piektdien viesos pret Floridas “Panthers”.

Girgensona pārstāvētais klubs ar 36 punktiem 26 spēlēs ir trešajā vietā Austrumu konferencē un šajā pašā pozīcijā arī visas līgas kopvērtējumā, kamēr “Lightning” ar 37 punktiem ir līdere Austrumos un visā līgā.

“Sabres” iepriekšējās septiņas sezonas nav spējusi iekļūt Stenlija kausa izcīņā, taču šo sezonu uzsākusi krietni veiksmīgāk nekā iepriekšējās un līdz ar to Girgensonam šosezon ir labas iespējas debitēt NHL izslēgšanas turnīrā.