Tanki “Abram”
Tanki “Abram”
Foto. EPA/Jakub Kaczmarczyk POLAND OUT

Grāmatvedības kļūda par trim miljardiem dolāru dos iespēju nosūtīt vairāk bruņojuma Ukrainai 24

Pentagona grāmatvedības kļūdas dēļ ASV līdz šim sniegtā militārā palīdzība Ukrainai novērtēta vismaz par trim miljardiem dolāru vairāk par tās patieso vērtību, un tas dos iespēju Savienoto Valstu Aizsardzības ministrijai nosūtīt vairāk bruņojuma Ukrainai, nelūdzot papildu finansējumu Kongresam, ziņo laikraksts “The Wall Street Journal”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Kļūda radusies, kad daļa Ukrainai piegādātā bruņojuma vērtība Pentagona uzskaitē novērtēta ar summu, kas nepieciešama šī bruņojuma aizstāšanai ar jaunu bruņojumu, tā vietā, lai uzrādītu pašreizējo vērtību.

Nereti Pentagons nosūta Ukrainai vecākus ieročus no krājumiem, savukārt jauna bruņojuma iegāde to vietā izmaksātu dārgāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

ASV Aizsardzības ministrijas preses dienesta pārstāve Sabrina Singha ceturtdien atzina, ka Pentagona grāmatvedībā atklāta neatbilstoša Ukrainai piegādātā militārā aprīkojuma uzskaite.

“Dažos gadījumos tika izmantota aizvietošanas vērtība, nevis grāmatvedības vērtība, tādējādi pārāk augstu novērtējot no ASV krājumiem ņemto aprīkojumu,” teica Singha.

Savukārt kāda Savienoto Valstu Aizsardzības ministrijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, sacīja, ka process, kurā no jauna tiek noteikta vērtība jau sniegtajai militārajai palīdzībai Ukrainai, joprojām turpinās.

Pēc oficiālajiem datiem, ASV līdz šim sniegušas militāro palīdzību Ukrainai nepilnu 37 miljardu dolāru vērtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.