Guntis Ulmanis: “Ja reiz mēs sakām, ka ir karš, tad ir karš, un, ja nav kara, tad nav ko muldēt par to!” 135

“Deputātiem ir tomēr jābūt atbildīgiem par saviem vārdiem. Ja viņi bieži vien ir alojušies tajos vārdos, runājot par ekonomiku, par dažādām reformām valstī un tā tālāk. Karš nav tas, kur mēs drīkstam kļūdīties,” tā TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” uzsvēra bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
VIDEO. McDonald’s darbiniece šauj uz klientu, kurš pasūdzējies par pasūtījumu
Lasīt citas ziņas

“Ja reiz mēs sakām, ka ir karš, tad ir karš, un, ja nav kara, tad nav ko muldēt par to, atvainojiet! Jo kara retoriku paņemt savā apziņā, savā pārliecībā, savās šaubās, savā optimismā – tā ir milzīga kļūda! Un tā, pirmkārt, ir kļūda no tiem, kuri sarunājas ar tautu,” tā pārliecinoši norādīja bijušais Valsts prezidents Ulmanis, paužot savu viedokli par politiķu izteikumiem saistībā ar kara draudiem Latvijai.

Pēc Ulmaņa domām, ar tautu ir jārunā ne tikai tas, ko “tauta vēlas”, bet ar tautu vajadzētu runāt arī to, kur tauta varētu rast izskaidrojumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ulmanis uzsvēra: “Mēs esam daudzas šausmas Latvijā pārdzīvojuši. Es runāju par savu paaudzi. Gan Pirmā pasaules kara beigas, gan Otrais pasaules karš un padomju okupācija, un tā tālāk…Un dzīvojam, priecājamies un daudz reizes esam laimīgi! Un pieturamies pie tā mūžam dzīvā lozunga: “Neatkarība, brīvība un brālība”. Un es tieši domāju, ka šis trešais punkts – tā brālība, ko mums jāizjūt vienam pret otru…Un es pat šeit nerunāju par rasēm, par tautībām, par vis kaut ko. Es runāju par šo cilvēcisko faktoru. Un karš skar absolūti visus! Neviens uz kara rēķina nevar vinnēt,” tā TV24 raidījumā atzina Ulmanis.

Bijušais Valsts prezidents pauda cerību, ka nebūs tādi iedzīvotāji, kas atstās Latviju tikai tāpēc, ka “kādam liekas, ka varbūt būs karš”.

“Ja būs karš, tad cīnīsimies! Bet tādā izteiksmē, kā tas šad tad tiek pasniegts, es domāju – karš nebūs. Nebūs kara tā kā Litenē ienāca Krievijas karavīri, nolika rindās latviešu karavīrus, nošāva visus un gāja tālāk…Tas Litenes notikums man ir tik dziļi sirdī iesēdies, ka tad, ja iet runa par karu, tad tas man, pirmkārt, vienmēr pirmā plānā aiziet…Tā nedrīkst atkārtoties!” emocionāli pauda bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum”, diskutējot par aktualitātēm politikā un ģeopolitisko situāciju, kad blakus mūsu kaimiņzemē Ukrainā cīnās pret agresorvalsti Krieviju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.