Ģirts Majors
Ģirts Majors
Foto: Paula Čurkste/LETA

“Haosa un neskaidrības problēma ir no akūtā stratēģijas trūkuma.” Majors par valsts nespēju ierobežot pandēmiju 44

Kad parādījās kovid, pasaulē vēl nebija nekādas pieredzes, tāpēc viss arī tika vērts ciet, kas tobrīd bija pamatojams ar neziņu un bailēm. Taču tagad, kad jau kādu laiku dzīvojam šajā pandēmijā, iezīmējas dažādi stratēģijas modeļi, kādā veidā vīrusu var veiksmīgi ierobežot un atsevišķās valstīs pat apturēt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Preses klubs” koncertu un festivālu rīkotājs Ģirts Majors pauž savu viedokli, ka tā haosa un neskaidrības problēma, kas šobrīd vērojama pie mums, ir tieši no akūtā stratēģijas trūkuma.

“Es pats biju šonedēļ Igaunijā uz kolēģu pirmizrādi pilnā koncertzālē un, cik es palasīju to statistiku, tur saslimst līdzīgi kā mums, bet slimnīcās nokļūst mazāk un pēc vakcinēšanās riska vecuma grupā, kas ir vecākie cilvēki, viņi ir tālu priekšā mums,” stāsta Majors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norāda, ka, iespējams, tieši šīs riska grupu vakcinācijas aptveres dēļ viņiem ir mazāka mirstība, kā arī visai ticams, ka tam apakšā ir stratēģija, kā tieši viņi to dara.

Par mūsu stratēģiju, nosakot “lokdaunu”, Igaunijas galvenā infektoloģe esot smējusies, sakot, ka tas nestrādās, jo galvenā būtība ir veicināt vakcinēšanos.

“Es domāju, ka arī zviedriem ir šī sava stratēģija – sargāt tās riska grupas, kuras saslimst smagāk, savukārt mēs šobrīd strādājam uz visu masu. Atcerēsimies, ka gan zviedru modeli Uga Dumpis kritizēja, sakot, ka viņš nesaprot, ko viņi dara, un, ja nemaldos, viņš arī par igauņiem visu laiku piemin, ka viņš nesaprot šo stratēģiju, neko neverot ciet.”

Majors norāda, ka viņš negrib apšaubīt mūsu profesionāļus, bet tikai iezīmēt to, ka šeit nav stratēģijas:

“Šeit ir viens šis medicīnas naratīvs, ka slimnīcas netiek galā, un visa valsts pakļaujas tam, lai dabūtu to slimnīcu ciparu nost, bet nav stratēģijas, kā vecākus cilvēkus veicināt – ar 20 eiro mēnesī nepietiek, valsts var atļauties vairāk piemaksāt, un, manuprāt, tas ir izdarāms ar vienkāršām mantiskām metodēm.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.