Reklāmraksti

Iedvesmojošākās un interesantākās vēstures grāmatas Latvijas grāmatu blogeru skatījumā0

Foto: Shutterstock

Lasot vēstures grāmatas, mēs izprotam mūsu tautas vērtības un dzīves patiesības, kuras ir ierakstītas arī mūsdienu cilvēka personības kodolā. Lai izprastu pašiem sevi, mums iesākumā ir jāizprot mūsu tautas vēsture, kas mūs ir pavadījusi cauri gadiem. Vēstures grāmatas ir zināšanu, iedvesmas un pārdomu avots.

Lūk iedvesmojošākās un interesantākās vēstures grāmatas, kuras atzīmējuši Latvijas grāmatu blogeri:

Jānis Straubergs “Rīgas Vēsture XII-XX gadsimts”

Līdz mūsdienām nepārspēts, Rīgas vēsturi no 12. līdz 20. gadsimtam apkopojošs darbs, kurā īpaši jāizceļ faktu bagātība un saistošais veids, kādā darbs izklāstīts, tādējādi padarot to ļoti pieejamu ikvienam lasītājam.

“Es esmu Rīgas gide un mana darba ikdiena paiet iepazīstinot tūristus un arī vietējos iedzīvotājus ar mūsu skaisto pilsētu. Man ļoti patika tas, ka grāmata ir uzrakstīta viegli lasāmā valodā. Vēl viena no šī darba vērtībām ir lieliskie attēli un kartes, kas kalpo kā vizuālais informācijas avots un atdzīvina autora sacerējumu,” par grāmatu saka Ruta Zimnoha.

Andžils Remess un Juris Raķis “Noslēpumainām Karosta”

Latvijai ir sava senā militārā pilsētiņa – Liepājas Karosta, kuras leģendas ir dzīvas un vilinošas joprojām. Krievu caru izlolota, neatkarīgās Latvijas apgādāta un padomju laikos slēgta, tā kļuvusi par noslēpumu glabātavu vairākiem gadsimtiem.

“Manuprāt, šāda veida grāmatas ir vajadzīgas un par tādām būtu jārunā, jo galu galā tā nav tikai Liepāja vien, tā ir Latvijas vēsture, kas uzrakstīta saistoši un dzīvi. Dažbrīd autora valoda plūst tik raiti un aizrauj tādā mērā, ka lasītājam ir teju iespējams sevi vizualizēt un iekļaut šajos stāstos, un būt daļai no dzimtenes vēstures,” par grāmatu saka grāmatu blogeris Agris Nils Jēkabsons.

Anita Bormane “Kā var aizmirst…”

Šajā grāmatā atspoguļosies ne vien dzīves svinēšana un baudīšana, bet arī atklāsies samērā nopietnas un satraucošas laikmeta ainiņas. Uzzināsiet, kā 20. un 30. gados dzīvoja Latvijas bagātnieki (neticami, bet turīgākajiem pie sienas bija pat Rembranta glezna), ko darīja valsts ierēdnis, kad alga nebija vēl saņemta, kā ceļoja un kādus iespaidus ļaudis atveda no ārzemēm.

“Ļoti skaista grāmata, pārpilna ar vēsturiskām fotogrāfijām ar cilvēkiem un interjeriem no 20.gadsimta sākuma un tajā apkopoti ārkārtīgi daudz datu, galvenokārt no tā laika medijiem,” tā grāmatu blogere Līva Alksne.

Visu februāri, izmanto iespēju iegādāties Izdevniecības “Latvijas Mediji” vēstures grāmatas ar 25 % atlaidi!

No 1. līdz 29. februārim, VEIKALS.LA.LV ievadot kodu “Vēsture25” – saņem 25% atlaidi vēstures grāmatām.

Piedāvājums spēkā arī Grāmatu Mājā, Dzirnavu ielā 21, Rīgā!
Ar pilnu vēstures grāmatu klāstu ir iespējams iepazīties šeit.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.