Latvijā
Sabiedrība

In Memoriam. Mūžībā aizsaukts Uldis Grava0

Foto – LETA

Naktī no 18. uz 19. janvāri mūžībā aizsaukts Uldis Grava, – “LA” informēja Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) pārstāvniecība Rīgā.

Uldis Ivars Grava ir dzimis 1938. gada 1. aprīlī Liepājā. 1944. gadā ģimene devās Otrā Pasaules kara bēgļu gaitās uz Vāciju; 1950. gadā pārcēlās dzīvot uz ASV. Uldis Grava bija ievērojams trimdas latviešu žurnālists un sabiedriskais darbinieks, pēc atgriešanās Latvijā – arī politiķis. No 2002. gada līdz 2004. gadam ieņēmis Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora amatu. Ir bijis partijas “Jaunais laiks” ģenerālsekretārs, deputāts Liepājas pilsētas domē un 9. Saeimas deputāts.

Kad 2005. gadā Uldim Gravam piešķīra PBLA balvu, par viņa veikumu organizācijā PBLA vēstīja: “Latviešu sabiedrisko darbinieku vidū tikai retais ir strādājis ar tādu atdevi un sekmēm, kādas ir parādījis gandrīz visu galveno trimdas organizāciju kādreizējais vadītājs Uldis Grava.” No 1970. līdz 1972. gadam viņš bija Amerikas latviešu apvienības vadītājs, pēc tam tika ievēlēts par PBLA valdes priekšsēdi. U. Gravas organizatoriskie nopelni parādījās arī Pasaules baltiešu apvienības nodibināšanā 1972. gada novembrī un viņu ievēlēja par tās pirmo priekšsēdi.

Jānis Kukainis, kurš vadīja PBLA līdz šā gada janvārim, atceras: “Interesants posms PBLA vēsturē bija septiņdesmito gadu sākumā. Tad par priekšsēdi bija kļuvis Uldis Grava, un PBLA rīkoja pasaulē pamanāmas politiskas akcijas, pēc kā rietumvalstīs tika nostiprināta Baltijas valstu okupācijas neatzīšanas politika.”

Saistītie raksti

Ulža Gravas veikto darbu skaitā jāpiemin arī Latvijas Brīvības fonda(LBF) aktivizēšana un panākumi fonda dalībnieku skaita vairošanā. Viņš no 1990. līdz 1993. gadam ir pildījis arī LBF pārvaldes priekšsēža amatu, un tajā laikā tika sākta aizdevumu programma Latvijas pašvaldībām, kas deva iespēju tām saņemt līdzekļus skolu remontiem un citām vajadzībām.

Uldis Grava ir apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Kā vēlējums ne vien PBLA biedriem, bet mums visiem skan Ulža Gravas 2016. gadā “LA” žurnālistei paustais viedoklis par PBLA nākotni: “Apvienības
pamatuzdevums vienmēr ir bijis rūpēties par Latvijas brīvības un neatkarības nostiprināšanu. Agrāk tā bija jāizcīna, bet tagad jānostiprina. Ja gadus divdesmit pēc neatkarības atgūšanas tā likās pati par sevi saprotama lieta, tagad šis jautājums atkal kļuvis ļoti aktuāls, jo nacionālā drošība ir ļoti nopietni apdraudēta. Tāpat jāturpina rūpēties par Latvijas identitātes noturēšanu starp ārvalstis mītošajiem latviešiem, jāveicina starptautiskā kultūras un izglītības iestāžu sadarbība.”

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Vasaras tveicē valdība samazina tempu
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Pārdaugavā izcēlies ugunsgrēks šautuvē. Evakuējušies seši cilvēki
14 stundas
FG
Franks Gordons
Latvijā
Franks Gordons: Koronavīruss, rasisms un Donalds Tramps – padrūms šogad ir 4. jūlijs 1
14 stundas

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 12 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits darbojas tik pasīvi, lai nesašūpotu valdību. Profesore Kreituse par prezidenta darbu gada griezumā 2
10 stundas
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli 5
17 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Diktators, kurš kļūst smieklīgs, vairs nav bīstams. Viņa dienas ir skaitītas
10 stundas