Foto: Evija Trifanova/LETA

“Ir viena iestāde, kurā darbiniekiem tika maksāts par vakcinēšanos,” Valsts kontrolieris atklāj, kura tā ir 0

TV24 ēterā raidījuma vadītāja Velta Puriņa Valsts kontrolierim Rolandam Irklim vaicāja, vai taisnība, ka vairākas valsts iestādes saviem darbiniekiem maksājušas par potēšanos? Valsts kontrolieris atbild: “Nav runa par vairākām iestādēm, ir runa par vienu iestādi.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Šī iestāde ir Ieslodzījuma vietu pārvalde. “Tur ir summāri lielākais pārkāpums, ko mēs esam fiksējuši. Mūsu ieskatā nepamatoti un prettiesiski izmaksātas piemaksas 57 tūkstošu eiro apmērā, jo kā vienīgais izsekojamais iemesls šādu piemaksu piešķiršanai ir bijis vakcinēšanās fakts,” atklāj R.Irklis.

Esot redzams, ka darbinieks tikko pieņemts darbā, ir spējis pierādīt vakcinēšanās faktu un tikai par to vien ir saņēmis tā saucamo kvalitātes piemaksu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dažādām iestādēm Covid-19 laikā bija iespēja pretendēt uz piemaksām, kas saistītas ar darbu ar inficētiem Covid-19 slimniekiem vai paaugstināta riska apstākļos, taču minētā nav šāda veida piemaksa. Šī ir klasiskā kvalitātes piemaksa. Taču skaidrs, ka šādas piemaksas valsts iestādes nav tiesīgas dot par vakcinēšanos. Līdz ar to uzskatāms, ka šāda rīcība no iestādes vadības puses nav bijusi tiesiska.

Kādai jābūt tālākajai šādas iestādes rīcībai, kura pārkāpumu izdarījusi?

“Cik ir zināms, Tieslietu ministrija ir uzsākusi dienesta pārbaudi par šo faktu. Viņi to izmeklē no savas puses. Principā pati iestāde var rīkoties. Ja redz, ka ir nodarīti zaudējumi, var vērsties ar zaudējumu piedziņu,” skaidro R.Irklis.

Gadījumā, ja iestāde nerīkosies, Valsts kontrole varēs izmantot savas tiesības veikt zaudējumu piedziņu no atbildīgajām amatpersonām. Šobrīd vēl notiekot situācijas izvērtēšana. Daudz kas šobrīd atkarīgs no pašas iestādes rīcības.

SAISTĪTIE RAKSTI