Rolands Irklis
Rolands Irklis
Foto: Ieva Leiniša/LETAS

Valsts kontrolieris: Daudzas ministrijas izmanto pandēmiju kā atrunu neizdarībai 21

Lelde Veinberga, TV24

“Skaidrs, ka Latvijas valsts pārvaldes darbs nav ideāls un perfekts, tāds droši vien tas nav nekur. Jautājums, vai tas ir kritiski sliktās nekā citās valstīs. Noteiktās jomās tas tā varētu būt,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atzīst valsts kontrolieris Rolands Irklis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Valsts kontrolieris atklāj, ka ir rādītāji, kuros arī starptautiskā līmenī mums nesekmējās tik labi, kas bieži vien liecinot par valsts pārvaldes efektivitāti noteiktā nozarē vai jomā. Valsts kontrole nonāk pie savām revīzijām, veicot riska izvērtējumu. Proti, kur ir kādi lielāki riski un signāli par iespējamām problēmām un grūtībām vai nelietderīgiem tēriņiem.

“Tad sanākot visiem kopā mēs vienojamies par nākamā gada revīzijas tēmām. No tādām tuvākām un nozīmīgām revīzijām saistīta ar valsts pārvaldes darba efektivitāti, kas arī tuvojas noslēgumam – par valsts pārvaldes reformas plānu, kā tas tiek ieviests. Rezultāti gaidāmi šī gada beigās vai nākamā gada sākumā,” atklāj R. Irklis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts kontrole katrā revīzijā atklāj problēmas, kuras iespējams labot. Tā nerevidējot nozares, kur potenciāli viss ir kārtībā, bet mēģina atrast un identificēt jomas, kur ir pēc iespējas lielākas problēmas un revīzijas rezultātā var sasniegt sabiedrībai ļoti nozīmīgus ieguvumus.

Uz jautājumu, vai valsts pārvaldes reformas ieviešanu neietekmē Covid-19 pandēmija, valsts kontrolieris norāda, ka ļoti daudzās jomās ministrijas atsaucas uz pandēmiju kā faktoru, kādēļ kaut kas nav izdarīts vai ieteikums nav ieviests laikā.

“Es neizslēdzu, ka arī šajā revīzijā varētu būt šāda veida atrunas, ka bijušas citas prioritātes, kas saistītas tieši ar pandēmiju vai grūtībām, kuru dēļ nav bijis iespējams kaut ko izdarīt,” norāda R. Irklis.

Vienlaikus pandēmija arī pavērusi jaunas iespējas, uzskata valsts kontrolieris.

“Ir signāli no institūcijām un organizācijām, kuras vērtē iespēju samazināt telpu apjomu, jo ir skaidrs, ka valsts pārvaldē vismaz daļēji attālinātais darbs ir uz palikšanu, kā rezultātā ir iespējams arī pārvērtēt nepieciešamo telpu apjomu, pārorganizēt darbu optimālāk un efektīvāk. Varbūt iespējams mazāk doties komandējumos, ja esam iemācījušies strādāt attālināti. Izvērtēt, vai nepieciešams ceļot, vai arī jautājumu var atrisināt šādā veidā, kādā runājam intervijā,” raidījumā secina R. Irklis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.