Ukraiņu karaflotes kuģis Krimā “Konstantin Oļšanskij”.
Ukraiņu karaflotes kuģis Krimā “Konstantin Oļšanskij”.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Krievija iekritusi lamatās? Centieni par katru cenu aizsargāt Krimu padarījuši to neaizsargātu pret Ukrainas triecieniem 55

Krievijas centieni sargāt okupēto Krimu ar arvien lielāku skaitu pretgaisa aizsardzības sistēmu padara to neaizsargātu pret Ukrainas bruņoto spēku triecieniem, ziņo ASV Kara studiju institūts (ISW).

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

“Pastāvīgie Ukrainas triecieni pa Krievijas militārajiem objektiem okupētajā Krimā, šķiet, liek Krievijas spēkiem pārvietot papildu pretgaisa aizsardzības līdzekļus uz Krimu, lai aizsargātu esošās bāzes un loģistikas infrastruktūru, un turpmāki Ukrainas triecieni pa šādiem pretgaisa aizsardzības līdzekļiem varētu padarīt pussalu neizmantojamu kā Krievijas spēku placdarmu,” raksta ISW.

Analītiķi atsaucas uz Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (HUR) priekšnieka Kirillo Budanova teikto, ka Krievija izvieto Krimā pretgaisa aizsardzības sistēmu S-500, kas būtībā ir modernizēta S-300 versija, kā daļu no centieniem nostiprināt Krievijas “pretgaisa aizsardzības lietussargu” virs Krimas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņš sacīja, ka Krievijas spēki iepriekš nav izmantojuši S-500 pretgaisa aizsardzības sistēmu kaujās, un raksturoja to kā “eksperimentālu”.

Izdevums “Forbes” arī ziņoja, ka Belbekas lidlauks okupētajā Krimā kļūst par “novārdzināšanas lamatām” Krievijas pretgaisa aizsardzībai pēc vairākiem veiksmīgiem Ukrainas triecieniem pa pretgaisa aizsardzības līdzekļiem lidlauka tuvumā.

Izdevums ziņoja, ka Ukrainas spēki, iespējams, nesenajos triecienos iznīcinājuši četru vai piecu S-400 bateriju elementus, taču norādīja, ka Krievijas armijas rīcībā ir vairāk nekā 50 S-400 bateriju.

“Pašreizējie Ukrainas centieni pievērst uzmanību Krievijas pretgaisa aizsardzības lietussargiem tieši Krimā varētu novest pie tā, ka uz Krimu tiks pārvietoti vēl vairāk Krievijas pretgaisa aizsardzības līdzekļu, padarot tos neaizsargātus pret turpmākiem Ukrainas triecieniem,” norāda ASV analītiķi.

ISW lēš, ka Ukrainas spēki, iespējams, veic organizētus centienus, lai degradētu Krievijas pretgaisa aizsardzības spējas, kas ilgtermiņā varētu ļaut Ukrainai efektīvāk izmantot pilotējamo aviāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.