“Izskatās smieklīgi!” Ukrainā parādās krievu tanki, kas līdzinās “šķūnim”. Adamovičs norāda uz jaunu tendenci bruņutehnikas aprīkojumā 104

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” tika apspriesti aktuālie novērojumi kaujas laukā Ukrainā, to vidū kāds tanks, kas vizuāli izskatās pēc “kaut kāda šķūņa”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

“Sākumā mums liekas, ka izskatās smieklīgi! Bet jau tagad publiskajā telpā parādās informācija par to, ka okupanti mēģina sargāt savu tehniku no Ukrainas “FPV” droniem,” tā komentēja komandkapteinis un Zemessardzes štāba virsnieks Normunds Adamovičs, raidījumā demonstrējot apspriestā tanka foto.

“Konkrēti šajā epizodē šis tanks bija vadošais tanks, kas bija aprīkots ar pretmīnu trali, un aiz šī tanka vēl bija kolonna ar citām tehnikas vienībām. Bet tiek likts uzsvars, ka zem šī jumta jeb “šķūņa”, visticamāk, bija arī izvietojušies pretinieka kājnieki. Iespējams, šī ir tā tendence un tas mēģinājums, kā agresorvalsts mēģina, izmantojot bruņutehniku, pieiet maksimāli tuvu Ukrainas bruņoto spēku pozīcijām. Un tad jau ar lokāliem uzbrukumiem mēģina izdarīt šo spiedienu,” skaidroja komandkapteinis Adamovičs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieejamie informācijas avoti par šo konkrēto epizodi ar tanku – “šķūni” – liecinot, ka okupanti bija sasnieguši savu mērķi. “Viņi bija pietuvojušies tuvu šīm Ukrainas pozīcijām, un aptuveni 20-25 kājnieku desants tika izsēdināts konkrēti no šī tanka,” pastāstīja Adamovičs TV24 raidījumā.

Raidījuma turpinājumā komandkapteinis demonstrēja šī tanka – “šķūņa” – tuvplāna foto. “Tiek uzsvērts, ka mēģina uz šīs bruņas uzsēdināt 20-25 kājniekus, lai uzbruktu Ukrainas pozīcijām. Interesanti, ka šis gadījums nav vienīgais. Ir jau foto, video fiksācija vēl vienam gadījumam, iespējams, tā varētu būt tendence, ko okupanti jūt, ka tā varētu strādāt frontē, un, iespējams, šie “FPV” droni vairs nav tik aktīvi, un šī tehnika ar šādu jumtu ir pasargāta,” sprieda Adamovičs par tankiem, kas izskatās pēc “šķūņa”.

Tā kā droni ir aprīkoti ar “komulatīvajiem lādiņiem un tos nedetonē tieši pret tanka bruņu jeb pret tā aizsargu,” tad tas drons, visticamāk, neesot tik efektīvs un tankam tikpat kā netiek nodarīti bojājumi.

Adamovičs turpināja uzsvērt: “Tur jābūt tiešam kontaktam ar bruņu.” Kā pret to cīnīties? Uz šo TV24 raidījuma vadītāja jautājumu Adamovičs atteica, sakot: “Vienīgais – ar meistarību, ja tas “FPV” drona operators var ielidot jau zem šī jumta, vai ar artilēriju iznīcinot tehniku. Bet, kā jau iepriekš runājam, lai taupītu šo munīciju, tad vairāk izmanto “FPV” dronus. Jautājums paliek atklāts,” tā sacīja komandkapteinis un Zemessardzes štāba virsnieks Adamovičs TV24 raidījumā “Akutālais par karadarbību Ukrainā”.

Vai okupantiem šādi tanki – “šķūņi” – kopumā ir daudz? Pagaidām esot fiksēts tikai otrais gadījums, ko Adamovičs esot novērojis frontē Ukrainā. “Iespējams, tā jau varētu kļūt tendence, ja krievi to uzķers, ka tas strādā,” viņš piebilda.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.