Adamovičs: Kopš kara sākuma Ukrainā krievi ir zaudējuši 60 trieciena helikopterus “Ka-52” un tagad mainījuši taktiku 61

“Krievi ir mainījuši trieniena helikopteriem taktiku, un viņi darbojas piefrontē, un attālums varētu būt pieci līdz desmit kilometri no tiešās saskarsmes ar ukraiņu spēkiem, respektīvi, lai ar rokas pretgaisa aizsardzības ieročiem šos helikopterus nevarētu aizsniegt,” tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pavēstīja komandkapteinis, Zemessardzes štāba virsnieks Normunds Adamovičs, runājot par aktualitātēm karadarbības frontē Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Runājot par “kopējiem cipariem”, kas ir minēti atklātajos informācijas avotos, sākoties karam Ukrainā 2022.gada 24.februārī, krievi kopumā esot zaudējuši 324 helikopterus.

“Uzsākoties karam tika lēsts, ka krieviem kopumā bija 899 helikopteri. Ja runājam konkrēti par šiem trieciena helikopteriem “Ka-52”, tad rēķinot matemātiski, tas, kas pieejams atklātajos avotos, Krievijai uzsākot karu, no šiem helikopteriem 150  bija “Ka-52”, bet eksperti vērtēja, ka tie bija tikai aptuveni 90 “Ka-52″, uzsākoties karam,” tā raidījumā skaidroja komandkapteinis Adamovičs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Krievijas trieciena helikopters “Ka-52”
Foto: AP/SCANPIX

Kara gaitā krievi zaudējuši diezgan daudz šo trieciena helikopteru. “Kopš kara sākuma, kas foto un video ir pierādīts, krievi ir zaudējuši 60 “Ka-52″ helikopterus, tātad viņiem bija atlikuši 30, ja mēs tīri matemātiski parēķinām,” teica Adamovičs. Savukārt runājot par Krievijas rūpnīcu kapacitāti, tad, visticamāk, 2022.gadā un 2023.gadā krievi katru gadu saņēma 15 “Ka-52” helikopterus.

“Salīdzinoši nesen bija Krievijas Aizsardzības ministrijas paziņojums, ka viņi šo ražošanas tempu ir divkāršojuši, pat trīskāršojuši. Ja mēs pieņemam to, ka šis temps ir divkāršots, tad šā gada beigās varētu būt sasniegts tāds līmenis šo “Ka-52″ ražošanas ziņā, kāds viņš bija karam sākoties. Viņiem varētu būt ap 90 helikopteriem,” teica Adamovičs.

“Bet šeit ir viens liels jautājums… Šo helikopteru ražošanā tika izmantotas diezgan daudz ārzemju komponentes, jautājums ir, vai sankcijas ir ietekmējušas šo ražošanu? Kā mēs zinām, neskatoties uz Krievijas paziņojumiem, tas ne vienmēr atbilst patiesībai. To patieso stāvokli zina vien pati Krievija,” tā TV24 raidūjumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” uzsvēra komandkapteinis, Zemessardzes štāba virsnieks Adamovičs, stāstot par helikopteru krājumiem Krievijas bruņotajos spēkos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.