Ja krievi palaistu kodolgalviņu, kādu draudu tas nestu Eiropai? Atbild virsnieks 78

Ja Krievija nolemtu izdarīt izšķirošo triecienu, proti, palaistu, kodolgalviņu, kādus draudus un postījumus tas nestu Eiropai? Šādu jautājumu uzdeva kāds TV24 raidījuma “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skatītājs Jānim Slaidiņam, NBS majoram un Zemessardzes štāba virsniekam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Tas ir ļoti plašs jautājums ar daudz atbilžu variantiem. “Jāskatās, kādi kodolieroči, kādas galviņas, vai tie ir taktiskie ieroči, vai tie ir stratēģiskie ieroči.”

Draudi lieli visam būtu jebkurā gadījumā, ja krievi sāktu pielietot stratēģiskos kodolieročus. Tad citi atbildētu un būtu viena liela katastrofa Eiropā.

CITI ŠOBRĪD LASA

par taktiskiem kodolieročiem runājot, Slaidiņš saka, ka jāvērtē, cik katrs konkrētais būtu spēcīgs bijis – saindējums var būt diezgan plašā teritorijā.

Bet globāli šādu informāciju vairāk var paskaidrot un izklāstīt tie, kas ir kodolmunīcijas speciālisti. Ka tas nav nekas labs, Slaidiņš saka: “Tas nu gan ir skaidrs. Tie tomēr ir masu iznīcināšanas ieroči.”

Minska un Maskava paraksta līgumu par Krievijas kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā

Krievija un Baltkrievija ceturtdien parakstījušas līgumu par krievu kodolieroču izvietošanu Baltkrievijas teritorijā, par ko abu valstu līderi vienojās martā. Kontrole pār ieročiem paliks Maskavas rokās.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 25.martā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus. Abu valstu amatpersonas izteicās, ka Krieviju un Baltkrieviju uz šādu soli pamudinājis Rietumu naidīgums.

Baltkrievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka līgums attiecas uz “īpašu glabātuvi Baltkrievijas Republikas teritorijā”.

Kad ieroči varētu tikt nogādāti Baltkrievijā, nav zināms, bet Putins iepriekš izteicās, ka taktisko kodolieroču glabātuve tiks pabeigta līdz 1.jūlijam.

Baltkrievija līderis Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka Krievija sākusi kodolieroču pārvietošanu uz Baltkrieviju, piebilstot, ka ir iespējams, ka ieroči jau atrodas valstī.

Baltkrievijas aizsardzības ministrs arī paziņoja par plāniem stiprināt Krievijas un Baltkrievijas apvienoto spēku kaujas spējas, pārvedot uz Minsku raķešu sistēmu “Iskander-M” un pretgaisa aizsardzības sistēmu S-400.

Reklāma
Reklāma

Krievijai un Baltkrievijai ir alianses līgums, saskaņā ar kuru Kremlis subsidē Baltkrievijas ekonomiku ar aizdevumiem un atlaidēm Krievijas naftai un gāzei. Krievija izmantoja Baltkrievijas teritoriju kā placdarmu, lai iebruktu kaimiņvalstī Ukrainā, un uztur tur karaspēku un glabā ieročus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.