Kolāža. Ekrānuzņēmumi no publikācijām Nra.lv, žurnāls “Klubs”, LSM.lv un LU.lv

“Ja pēkšņi kādu sāk aktīvi promotēt, tad gaidi, kur uzpeldēs” – politisko procesu vērotāji saskata likumsakarības Baibas Bražes pēdējā laika aktivitātēs 36

Šonedēļ jau ziņojām, ka partija “Jaunā vienotība” (JV) izšķīrusies ārlietu ministra amatam virzīt diplomāti Baibu Braži, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz neoficiālu informāciju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece Braže neoficiāli tika minēta kā ticamākā kandidāte šim amatam jau uzreiz pēc tam, kad par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējais ministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Braže piekritusi kandidēt uz ārlietu ministra amatu, ja oficiāli tiks virzīta viņas kandidatūra, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr “twiterotāji” jau pirms kāda laika pamanījuši, ka “kaut kas briest”, jo medijos, tostarp sabiedriskajā medijā, izteikti bieži pēkšņi sāka parādīties Baibas Bražes vārds dažādu notikumu kontekstā. Jau aprīļa sākumā vairāki politisko procesu vērotāji pauda aizdomas, ka saistībā ar Baibu Braži drīzumā būs kādi jaunumi. Un viņi nekļūdījās. Kampaņa nebija sākusies tāpat vien.

Žurnālists Krišjānis Kļaviņš šodien publiski lūdzis arī LSM komentārus par šo tēmu, tiesa gan, pagaidām tos nav saņēmis, taču viņa jautājumi un vērtējumi ir interesanti.

“Ņemot vērā pēdējās ziņas saistībā ar Baibu Braži un viņas iespējamo kļūšanu par ārlietu ministri, vēlējos Jums pajautāt, kā pilnīgi nejauši 10.aprīlī radies raksts LSM sporta žurnālistes Ludmilas Glazunovas (nevienam sporta sabiedrībā neizsakošas autores) izpildījumā par Latvijas tautas sporta aprindās nepazīstamo skrējēju Braži?

Vai žurnāliste Glazunova pati izvēlējās rakstīt tieši par Braži vai kāda no jums, iespējams, devusi žurnālistei šādu uzdevumu? Īpaši Martai Ceravai vēlos pajautāt, kāda ir Glazunovas pašreizējā reputācija pēc šo faktu publicēšanas un vai tā atbilst augstajiem LSM redakcionālajiem ētikas standartiem?”

Te arī jau iepriekš cilvēku publiskotās aizdomas par situāciju… Jo pēdējo divu mēnešu laikā par Baibu Braži rakstīja vairāki Latvijas lielie mediji.

Diplomātes Baibas Bražes, nevis kāda ilglaicīga partijas biedra izraudzīšanās ārlietu ministra amatam liecina, ka “Jaunajā vienotībā” (JV) šajā jomā ir pārāk īss rezervistu soliņš, aģentūrai LETA šonedēļ pauda politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.

No vienas puses ārlietu ministra amatam svarīga kvalifikācija ir diplomāta pieredze, tam ir jāatrod profesionāls diplomāts. Reizē paralēli pašai Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV) būtu nācis par labu, ja ministra amatam būtu atrasts jau ilglaicīgs partijas biedrs, kurš premjerministrei palīdzētu palielināt kontroli, ietekmi pār partiju nākamajos sarežģītajos divos ar pusi gados līdz nākošajām Saeimas vēlēšanām, norādīja politologs.

Reklāma
Reklāma

Rajevskis atzīmēja, ka iepriekš izskanēja tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) kandidatūra, taču politiķe no šīs iespējas atteicās. Lībiņas-Egneres politiskā pieredze varēja kompensēt ne tik lielo pieredzi diplomātijas jomā, kā arī nodrošināt, ka ārlietu ministra amatu ieņem atbilstoša līmeņa sabiedrotais Siliņai partijas darbā, skaidroja politisko notikumu eksperts.

Pie pārāk maza kandidātu loka pašā partijā, Siliņa un JV nolēma izraudzīties Braži, kura tagad jau izbrīvējusies no darba NATO līmenī un jau aktīvi kampaņojusi medijos, norādīja politologs.

Būs jāseko līdzi, kā diplomātes kandidatūru vērtēs Rīgas pilī, kur Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam attiecībā uz ārlietu ministra amata kandidātu lielā mērā ir veto tiesības atbilstoši Satversmē noteiktajai Valsts prezidenta primārajai lomai ārpolitikā, atzīmēja Rajevskis.

Nākamais jautājums esot Bražes iespējas saņemt pārējo koalīcijas partneru atbalstu, jo kandidātei būs jāpārliecina politiķi par savām spējām arī ekonomisko attiecību veidošanā. Valdības partneriem ļoti svarīgs esot Latvijas tautsaimniecības attīstības jautājums, darbs pie tirgus iespēju ārvalstīs paplašināšanas uzņēmējiem, līdz ar to JV un Siliņai būs jāpamato izvēle izraudzīties drošības jomas cilvēku, nevis kādu profesionāli par ekonomikas attiecībām ārlietās, uzskata politologs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.