Tas ir briesmīgs barbarisms! Jānis Slaidiņš komentē krievu izdarītās zvērības pret ukraiņu karavīriem 336


Par šausminošo gadījumu, kad kādam Ukrainas karavīram okupanti nocirtuši galvu, tika vēstīts 18.jūnijā. “Esam saņēmuši informāciju, ka vadība vienai no Krievijas okupācijas karaspēka daļām Donbasa Volnovahas rajonā devusi rīkojumu neņemt gūstā ukraiņu karavīrus, bet nogalināt viņus ar necilvēcīgu nežēlību – nocērtot galvu. Doneckas apgabalā tika fiksēts ukraiņu aizstāvja galvas nociršanas fakts,” vēstīja Ukrainas ģenerālprokurors Andrijs Kostins.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Kā raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā”, atbildot uz jautājumu, cik bieži norisinās tik brutāla izrēķināšanās, izteicās majors Jānis Slaidiņš – Ukraina ir savākusi pietiekami daudz pierādījumu, kas apliecina okupantu zvērīgumu pret gūstekņiem.

“Arī mēs šeit [raidījumā] esam skatījušies video, kā attiecās pret gūstekņiem, viņus nogalinot. Par šo galvu bija arī foto, tas gan bija miglains, tur īsti nevarēja saprast, kas ir, bet ja Ukraina tā paziņojuši, tad jāpieņem, ka tā tas ir bijis. Gūstā neņemt – griezt galvas nost, es domāju, ka tas vairāk ir kaut kādām “Storm-V” un “Storm-Z” vienībām, kas ir tādas mežonīgākas vienības,” uzsver Slaidiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zemessardzes štāba virsnieks domā, ka rakstiski noteikti tādas pavēles nav bijušas. Visticamāk konkrētais gadījums ir bijusi individuāla zvērība.

Slaidiņš uzsver, ka ukraiņi savākuši dažus simtus pierādījumu ar krievu veiktajām zvērībām.

Andrijs Kostins, informējot par notikušo, pauda: “Tas ir briesmīgs barbarisms, kam nav vietas 21.gadsimtā. Un tas ir vēl viens pierādījums tam, ka agresora pastrādātie kara noziegumi nav atsevišķi gadījumi, bet gan plānota Krievijas režīma stratēģija. Šie noziedzīgie rīkojumi tika doti okupācijas karaspēka bataljonu un rotu vadības līmenī.”

Ukrainas karavīra galva tika atrasta veicot izlūkošanu no gaisa vienā no kaujas pozīcijām Doneckas apgabalā. Tika atrasta bojāta Ukrainas Aizsardzības spēku bruņumašīnu, bet tajā iekšā atradās nogriezta ukraiņu karavīra galva.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.