Jānis Vanags: Gaidot Ziemassvētkus, jāuzpoš sava iekšējā mājvieta 94

Šajā svētdienā ir Pirmā Advente. Bet kā vajadzētu dzīvot šajā Adventes laikā, kā sakārtot domas, gatavojoties Ziemsvētkiem?

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka 20
Dārgāk nekā Šveicē, Vācijā vai Dānijā. Vietnē, kas analizē dzīves dārdzību, norādīts, ka Latvijā komunālie pakalpojumi ir otrie dārgākie pasaulē
Kokteilis
“Tā ir visprastākā lielummānija un cinisms!” Grupas “Līvi” dibinātājs beidzot skaļi paudis savu viedokli par grupas pašreizējām darbībām
Lasīt citas ziņas

Par šo jautājumu TV24 raidījumā “Dienas personība” runājis Jānis Vanags – Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps.

Viņš iesaka: “Tas ir laiks, kad mēs gatavojamies Ziemassvētkiem. Kristus dzimšana bija pēc pasaules radīšanas varbūt ievērojamākais notikums pasaules vēsturē.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš pastāsta, ka Adventes laika noskaņa ir saskaņā ar kādu lūgšanu, ko garīdznieki izmanto, gatavojoties Dievaklpojumam.

Šī lūgšana skan šādi: “Kungs, sagatavo manu sirdi, lai tad, kad tavs Dēls nāks, viņš atrod manī uzpostu mājvietu.”

Līdz ar to Vanags iesaka: “Gatavošanās Ziemsvētkiem ir gādāt par to, lai mēs pieminam Kristus nākšanu pie mums, lai viņš atrod mūsos uzpostu mājvietu.”

Tas ir tas galvenais Adventes saturs, tāpēc Advente, no vienas puses, ir priecīgs laiks, tas ir Ziemsvētku gaidīšanas laiks. No otras puses, tas ir nopietns laiks, jo mēs ielūkojamies sevī un mēģinām uzpost to savu iekšējo mājvietu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.