Jānis Vimba: Es neuzskatu, ka mūsdienās ir iespējama tāda virzība, kā kādreiz Tautas fronte 52

“Es neuzskatu, ka nenotiek attīstība. Es neuzskatu, ka mūsdienās ir iespējama tāda milzīga virzība, kā kādreiz “Tautas fronte” vai “Baltijas ceļš”, izņemot Dziesmu svētkus, tie ir iespējami. Mūsdienās tas tā nedarbojas,” TV24 diskusiju raidījumā “Preses klubs”, komentējot režisora Valda Lūriņa teikto par Latvijas tautas potenciālu, viedokli izsaka Jānis Vimba, aktieris, bijušais Latvijas Nacionālā teātra direktors.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Tāpat Jānis Vimba uzskata, ka neko tādu arī nevajadzētu īstenot dzīvē, jo tas ir ļoti bīstami un atgādina daudzus vēsturiskus notikumus Eiropā, kurus labāk otrreiz nepiedzīvot – “labāk lai tie aiz Zilupes tur tālāk notiek”.

“Trešais, es domāju, tas tomēr ir stratēģiju trūkums. Dokumentu formātā tās mums ir, vienmēr ir bijušas. Daļa ir izstrādātas, bet nav pieņemtas. Pats būtiskākais, ka mēs neturamies pie tā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kāpēc tā ir problēma? Es uzskatu, kā bijušais Nacionālā teātra valdes loceklis, man nav koordinātu sistēma, kurā darboties. Teātra nozarei stratēģijas nav, lai gan mēs pie tās strādājām. Tā ir politiskā griba un tā ir ierēdniecība augstākajā līmenī,” savelkot analoģijas sabiedrības sistēmā un kultūrā, norāda viņš.

Atbildot uz jautājumu, kāda politikai saistība ar kultūras vai teātra nozares stratēģiju, Jānis Vimba norāda, ka tāda ir vajadzīga, lai saprastu, pēc kā vadīties, kādā virzienā valsts virzās.

“Teātra nozarei nav šādas politikas. Tas ir pārmetums Kultūras ministrijai. Es to pie pilnas apziņas saku,” noslēdz Vimba.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.