Ekonomika
Bizness

Biznesa attīstības vadītājs: Kādēļ esmu pateicīgs par krīzi, kurā atrodamies?0


Rihards Braķis
Rihards Braķis
Publicitātes foto

Autors: biznesa attīstības vadītājs pārdošanas konsultāciju uzņēmumā “Alpha Partners” Rihards Braķis

Pirms dažām dienām kādā latviešu podkastā dzirdēju terapeitus, psihologus un viņu klientus runājam par to, kādiem sarežģījumiem jāiziet cauri šīs Covid-19 krīzes laikā.

Kā lielākie izaicinājumi tika minēti saspīlējumi ar romantisko partneri, grūtības samierināties ar lielo neskaidrību, kā arī pašdisciplīnas trūkums, kad pēkšņi guļamistaba pārvērtusies par jauno darba ofisu.

Tik tiešām, šie ir īsti pārbaudījumi, ar ko šobrīd cenšas tikt galā ļoti daudzi.

Tad nu arī podkāsta eksperti dalījās ar dažādiem praktiskiem padomiem, kā šīs problēmas vislabāk pārvarēt – doties pastaigā svaigā gaisā, lai uz brīdi pabūtu viens, domāt par lielāku finansiālo spilvenu vai atsevišķā guļamistabas stūrī izveidot darba zonu.

Lai arī šie ekspertu padomi šķita pietiekami loģiski un saprātīgi, es pieķēru sevi domājot, ka biju gaidījis pavisam citas atbildes.

Tā vietā, lai runātu par cēloņiem, kas šajā laikā liek cilvēkiem justies apjukušiem, eksperti runāja par to, kā novērst jau radušās sekas.

Tā vietā, lai aicinātu cilvēkus mainīt savu attieksmi pret izaicinājumiem un grūtībām, eksperti piedāvāja ātrus risinājumus krīzes radītiem sarežģījumiem.

Laikā, kad viss iet savu ierasto gaitu, mums bieži vien nav vajadzības pielāgoties, mācīties un risināt problēmas, jo viss taču ir kā parasti.

Mana pārliecība ir, ka tieši neskaidrība un izaicinājumi mums dod iespēju augt personiski un profesionāli.

Tāpēc, ja jūties apjucis, nobijies vai citādi izsists no sliedēm, es aicinu Tevi šajā laikā padomāt par to, kas ir tie iemesli, kas Tev liek tā justies.

Tā vietā lai turpinātu cīnīties ar sekām, aicinu mainīt attieksmi pret grūtībām. Šajā sakarā, no savas puses varu padalīties ar trīs prasmēm,

par ko esmu pateicīgs, ka man ir iespēja attīstīt šīs krīzes laikā.

Pieņemt to, ko nevaru kontrolēt un fokusēties uz lietām, ko varu ietekmēt

Ļoti daudz laika un enerģijas pavadām domājot par lietām, ko nevaram kontrolēt. Vai varu kontrolēt to, cik ilgi vēl turpināsies pandēmija? Cik ilgi vēl būs jāsēž mājās?

Tā vietā lai lauzītu galvu par šādiem vai līdzīgiem jautājumiem, vērtīgāk būtu šo enerģiju novirzīt darot lietas, kas ir manā kontrolē – Cik daudz un kādas ziņas es patērēju? Cik daudz laika pavadu, nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm?

Ko es saku un kā es izturos pret apkārtējiem cilvēkiem? Šādi jautājumi mums palīdz vērst uzmanību uz lietām, ko varam ietekmēt.

Spēja pielāgoties un inovēt

Daudzi no mums saskaras ar to, ka savus ierastos darba vai privātos pienākumus vairs nevaram veikt kā iepriekš. Kāds vairs nevar klātienē tikties ar klientiem, citam jāatceļ savas uzstāšanās uz skatuves, vēl kādam jāpārceļ kāzas.

Šīs nelielās grūtības ir izcila iespēja būt izdomas bagātiem un atrast jaunus veidus, kā veikt savus pienākumus un vadīt biznesu.

Daudziem šis laiks pavērs jaunas iespējas biznesam un izaugsmei, jo radīsim pieejas, kādas līdz šim vēl nebūsim izmantojuši.

Spēja disciplinēt sevi

Šobrīd mums katram kā uz delnas ir redzamas savas vājās puses. Šis ir īstais laiks, kad kritiski izvērtēt savus ikdienas ieradumus un identificēt, kur veicami uzlabojumi.

Ja nespēj būt produktīvs, strādājot no guļamistabas, ir īstais brīdis mācīties sevi disciplinēt koncentrēties dažādos apstākļos.

Ja pieķer sevi atrodot attaisnojumus, ka nevari sevi uzturēt labā fiziskā formā, jo trenažieru zāle taču ir ciet, tad ir īstais brīdis notīrīt vectēva dāvinātās hanteles un sākt trenēties.

Saistītie raksti
Kā jau minēju, tad sarežģījumi mums dod iespēju augt un personīgi attīstīties.

Svarīgi saprast, ka tā ir iespēja. Kāds to izmantos, kāds ne. Tie kuri to izmantos, kļūs spēcīgāki, tie, kuri ne – arī nākamajā krīzē jutīsies apjukuši.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
6 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā vairs nebūs bezmaksas sabiedriskā transporta nevienos svētkos šogad
3 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Postošais sprādziens Beirūtā radījis jautājumus par drošību Latvijas ostās
2 stundas