Jautā skatītājs: Vai krievu okupantiem obligāti vajag izsniegt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas? 84

Kāds TV24 skatītājs sazvanījis raidījuma “Uz līnijas” studiju jautā, vai krievu okupantiem obligāti vajag izsniegt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas? Viņaprāt, ja Krievijas pilsoņiem ir beidzies uzturēšanās atļaujas termiņš, tad ir jābrauc prom no Latvijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Lasīt citas ziņas

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze šo jautājumu nekomentē, taču skaidro, kā rit darbs ar uzturēšanās atļauju kārtošanu.

Viņa stāsta, ka Latvijā ir vairāk nekā 25 000 personu – bijušie Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Šīs atļaujas tika izsniegtas bez valodas prasmes pārbaudes,” atgādina PMLP priekšniece, piebilstot, ka tagad ar Saeimas lēmumu noteikts, ka nepieciešams pierādīt valodas prasmi un saņemt ES patstāvīgā iedzīvotāja statusu.

Roze pastāsta, ka uz šo brīdi visus nepieciešamos dokumentus ir iesnieguši aptuveni 6000 cilvēku. Pusei no tiem nebija nepieciešams kārtot valodas eksāmenu, jo sasniegts 75 gadu vecums. Aptuveni 3000 personas valodas eksāmenu jau ir nokārtojušas.

PMLP priekšniece uzsver, ka neatkarīgu no tā – ir vai nav jākārto valodas eksāmens, dokumenti pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai līdz 1. septembrim ir jāiesniedz visiem.

Jau vēstīts, ka līdz šī gada 1. septembrim pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir Krievijas pilsonība un kuri ir 15–74 gadu vecumā, būs jānokārto valsts valodas zināšanu pārbaude vismaz pamata līmeņa 2. pakāpē, lai viņiem tiktu pagarināta pastāvīgā uzturēšanās atļauja.

To noteic grozījumi Imigrācijas likumā, kurus pērn pieņēma 13. Saeima. Parlaments noteicis, ka Krievijas pilsoņiem, kuri pirms Krievijas pilsonības iegūšanas bijuši Latvijas pilsoņi vai Latvijas nepilsoņi, pastāvīgās uzturēšanās atļauja būs derīga līdz 2023. gada 1. septembrim un, ja personas vēlas atkārtoti saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju, tām līdz 1. septembrim jāiesniedz apliecinājums par valsts valodas apguvi atbilstoši likumā noteiktajam.

Ja persona nevarēs uzrādīt atbilstošas valodas zināšanas, tad pastāvīgā uzturēšanās atļauja tiks atņemta un šādas personas uzturēšanās Latvijā būs nelikumīga.

Izņēmums ir vienīgi tie gadījumi, kad attiecīgā persona šeit atrodas, lai strādātu, apvienotu ģimeni vai studētu, skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.