“Jautājumi var rasties ātrāk, nekā atbildes uz tiem.” Ārsts par to, vai šobrīd viss zināms par Covid-19 21

Pievieno LA.LV

“Uz visiem jautājumiem par Covid-19 šobrīd atbildēt nevaram,” tā televīzijas “RīgaTV 24” raidījumā sacīja gastroenterologs, LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors Mārcis Leja.

Veselam
3 dārzeņi un 3 ogas, ko jūlijā vajadzētu ēst pilnām mutēm, lai organisms būtu “uzlādēts” ilgam laikam
Pēc pirmās ziemas jau gribēsies pārdot: 10 automašīnas, kas Latvijas klimatam nav piemērotas
Kokteilis
FOTO. Jāņa Lūsēna “Ozolu skola” meklē jaunu saimnieku: sludinājumā atklāts, par kādu cenu komponists to ir gatavs pārdot 22
Lasīt citas ziņas

“Es negribētu gluži piekrist viedoklim, ka eksperti, kas dod padomus valdībai, Veselības ministrijai, balstās uz datiem, kādu nav. Tā noteikti nav. Ir ļoti daudz uz pierādījumiem balstīti lēmumi, kas, protams, nepārtraukti mainās, jo nepārtraukti nāk klāt informācija,” skaidroja Leja.

Viņš norādīja, ka ir pilnīgi skaidrs, ka šobrīd uz visiem jautājumiem mēs atbildēt nevaram. Un, iespējams, nekad arī neatbildēsim,” jo jautājumi var rasties ātrāk, nekā atbildes uz tiem.”
CITI ŠOBRĪD LASA

Taču, viņaprāt, ir pietiekoši, lai šobrīd izdarītu loģiskus slēdzienus un ieteikumus.

“Izslēgt, ka vakcinēts cilvēks var pārnest vīrusu, nevar. Tāda iespēja pastāv. Tā varbūtība ir krietni vien mazākā nekā to pārnes nevakcinēts cilvēks, bet varbūtība pastāv,” pieļauj ārsts.

Viņš gan uzver, ka no metodiskā un zinātniskā viedokļa to ir grūti pierādīt, bet teorētiski tāda iespēja pastāv.

Covid-19 maina dzīvi pasaulē un Latvijā
Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.