Sports
Basketbols

Jūrmalas dome: Pret basketbola klubu ir izpildītas visas līgumiskās saistības0


Jūrmalas mērs Gatis Truksnis
Jūrmalas mērs Gatis Truksnis
Foto: LETA/Zane Bitere

Pret biedrību “Jūrmalai un sportam” par basketbola kluba “SilJa” atbalstu ir izpildītas visas likumos noteiktās saistības, aģentūrai LETA pauda Jūrmalas domē.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka nesaņemot Jūrmalas domes solīto atbalstu, Jūrmalas basketbola klubs pārtraucis savu darbību. Pēc biedrības vadītāja Jāņa Voina teiktā, vienība programmas “Par Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansējuma piešķiršanu sporta organizāciju, to pārstāvēto komandu un individuālo sportistu atbalstam” ietvaros nav saņēmusi no domes tai pienākošos 60 000 eiro.

Tomēr pašvaldībā norāda, ka publiskajā vidē paustie apgalvojumi par saistību nepildīšanu no pašvaldības puses ir pilnībā nepatiesi. Jūrmalas dome esot izpildījusi visas iepriekšējos gados uzņemtās līgumiskās saistības ar biedrību “Jūrmalai un sportam” par basketbola kluba “Jūrmala” atbalstu un patlaban pašvaldībai ar biedrību vai klubu nekādu saistību neesot.

Domē skaidro, ka pašvaldībai, rīkojoties ar publiskiem līdzekļiem, ir jāievēro “de minimis” nosacījumi, proti, viena juridiska persona nevar saņemt vairāk par 200 000 eiro publiskā finansējuma trīs gadu periodā. Par to esot informēta arī biedrības “Jūrmalai un sportam” basketbola komandas vadība.

“Trīs gadu periodā sasniedzot 200 000 eiro slieksni, pašvaldība nav tiesīga piešķirt papildu līdzfinansējumu. Zinot minēto ierobežojumu, basketbola kluba vadībai jau laikus bija jāpiesaista arī privātie sponsori,” pauž domē.

Kluba vadība arī norādīja, ka komanda ir uzvarējusi 15.janvārī izsludinātajā iepirkumā “Jūrmalas Sporta skolas audzēkņu treniņu procesa un spēļu pieredzes nodrošināšana augstākās līgas basketbola komandā”, taču tas ticis pārtraukts.

Domē skaidro, ka konkrētā iepirkuma priekšmets bija Jūrmalas Sporta skolas profesionālās ievirzes basketbola programmas audzēkņu treniņu procesa nodrošināšana un talantīgāko vecāko basketbola grupu audzēkņu spēļu pieredzes nodrošināšana augstākās līgas basketbola komandā.

“Minētais iepirkums nebija paredzēts biedrības “Jūrmalai un sportam” un tās basketbola komandas uzturēšanai, tai skaitā basketbola kluba spēlētāju atalgojuma samaksai. Iepirkuma procedūra, izvērtējot prioritātes, tika pārtraukta, jo Jūrmalas Sporta skolā šobrīd notiek plaši baseina renovācijas darbi un to veikšanai nepieciešami papildu finanšu līdzekļi,” apgalvo vietvarā.

Saistītie raksti

Kā ziņots, biedrība “Jūrmalai un sportam” organizē un nodrošina basketbola komandas “Silja” (agrāk “Jūrmala”/”Betsafe”) darbību. Pirms priekšlaicīgā sezonas noslēguma notika komandas nosaukuma maiņa – no “Jūrmala”/”Betsafe” uz “SilJa”.

Šobrīd biedrība “Jūrmalai un sportam” konsultējas ar juristiem un apsver iespēju vērsties tiesā ar prasību pret Jūrmalas domi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GN
Gints Narogs
Sports
Pirmo reizi starp 100 visvairāk pelnošajiem sportistiem pasaulē iekļuvis arī Latvijas pārstāvis 1
5 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Roku mazgāšana, iesildīšanās tikai ārā, nekādu līdzjutēju. Ekmanis atklāj, kā notiks jauno bobslejistu un skeletonistu atlase
6 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Ja mēnesi divus netaisi kaut vai kūleņus – reibst galva. Cīņas sports gaida kontaktu
6 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda